NHL.cz na Facebooku

Roztleskávač Lehner: Dvě hodiny jsem si četl ty vaše s...ky, vyhecovalo mě to

21. června 16:00

Tomáš Zatloukal

Na stadion montrealských Canadiens vyrazil s velkým předstihem sám. Soukromým autobusem, dobré čtyři hodiny před úvodním buly čtvrtého semifinále Stanley Cupu. Proč? A čím si Robin Lehner krátil čas? Švédský gólman se chtěl zkoncentrovat a nabudit na veledůležitý mač. Pomohly mu k tomu i komentáře zámořských novinářů na sociálních sítích, kde se řešilo, zda-li Vegas nedělá s posazením Marca-Andrého Fleuryho chybu.

Zlatým rytířům kurážná sázka na Lehnera vyšla.

Chytal jako z partesu a mohl se vysmát všem uštěpačným poznámkám o tom, že naposledy dostal sedmičku a že tři týdny jen dřepěl na lavičce.

A také to metrákový čahoun udělal. Tuhle příležitost si nemohl známý svéráz nechat ujít. "Přijel jsem s velkým předstihem a pak jsem si dvě hodiny četl, jaké s...ky o mně píšete. Vyhecovalo mě to, takže díky," pověděl v šedé mikině na tiskové konferenci.

Byť také prohodil, že názory lidí ho nezajímají, nepochybně cítil satisfakci. Lehner to na konci května po sedmigólové nadílce od coloradských Avalanche schytal ze všech stran. Kdekdo čekal, že do play-off už nezasáhne.

Opak se stal pravdou. Borec, co loni pro Vegas vychytal ve vyřazovacích bojích čtyři nuly, dostal šanci proti Montrealu. V klíčové partii číslo 4. Po smolné prohře ve třetím duelu, k níž fatální minelou přispěl Fleury. "Ale ta při mém rozhodování nehrála roli," dušoval se Peter DeBoer.

Můžete kouči Golden Knights věřit a také nemusíte. Sázka na Lehnera mu ovšem vyšla. Obrovitý gólman lapil 27 z 28 střel soupeře, zaskvěl se vícero parádními zákroky, zlikvidoval třeba brejk Colea Caufielda, komety v ofenzívě Habs.

"Lehner byl excelentní. Věděl jsem, že odvede dobrou práci," pochvaloval si DeBoer svou volbu. A kapitán Max Pacioretty smekl před Seveřanovým přístupem během dlouhých dní, co čekal na další příležitost.

"Když nechytal, byl naším největším roztleskávačem, povzbuzoval nás. Měli jsme jasno, že dnes předvede skvělý výkon," tvrdil Pacioretty, který musí společně s ostatními spoluhráči dvojnásobnému vítězi Jenningsovy trofeje děkovat.

Rozhodně se totiž nedá říct, že by DeBoerovi chlapci na ledě dominovali. Spíš opakovaně tahali za kratší konec a Lehner je zachraňoval. Možná i kvůli obrazu hry si poté neodpustil rýpanec do kritiků z řad žurnalistů.

 Jako by zapomněl, že souboj s tiskem se vyhrát nedá. Bude interesantní sledovat, kdo se bude smát příště. A kdo naposledy.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];