NHL.cz na Facebooku

První zápasy napověděly. Kdo se porve o Calder Trophy?

3. února 18:32

Jakub Hromada

Loni do poslední chvíle o trůn pro nejlepšího nováčka zápasili Quinn Hughes s Calem Makarem, zpovzdálí bitvu sledoval Dominik Kubalík. Tentokrát je hlavním favoritem útočník Kirill Kaprizov, následuje širší špička. Má šanci nějaký Čech?

Běží třetí týden zkrácené sezóny NHL a někteří hráči podávají velmi dobré výkony. A článek je o těch perspektivních do budoucna, tedy o těch, kteří letos teprve vstoupili do kanadskoamerické soutěže. Tady je pět největších favoritů:

Kirill Kaprizov, PK, Minnesota

Lídrem kanadského bodování mezi nováčky je aktuálně Kirill Kaprizov z Minnesoty. Samozřejmě produktivita není vše, nicméně mladý Rus čísla podtrhává rovněž skvělými kličkami, přihrávkami a výkony celkově.

Defenzivní prací nikoho neomámil a zřejmě ani neomámí, ovšem jeho úloha je zcela jiná. Pozvednout Minnesotu zpět k příčkám zaručující postup do play-off. Začal na pozici druhého pravého křídla, poslední duely ale odehrál o formaci níže po boku Nica Sturma a Victora Raska. Z první přesilovky ho nicméně nikdo neodsunul.

Ty Smith, O, New Jersey

Ty Smith dobýval tým Devils už dva roky, napotřetí se mu to nakonec podařilo. Usadil se ve třetím obranném páru po boku Matta Tennysona, před pár dny povýšil a hraje s Damonem Seversonem. 

Smith je jedním z moderních beků, jenž sází na své ofenzivní schopnosti a dobré bruslení. V juniorce v posledních dvou sezónách zdokonaloval především defenzivní práci, kterou dostal na velmi slušnou úroveň, ovšem mezi dospělými zatím umění v obranném pásmu postrádá. 

Probojoval se také do druhé přesilovky, drží se na špici kanadského bodování týmu, a i on musí být jedním z nejžhavějších kandidátů na zisk Calderovy trofeje.

Nils Höglander, LK, Vancouver

Švédské křídlo nenápadně proplulo do sestavy Canucks, až se uhnízdilo ve druhé řadě vedle skvěle hrajícího Bo Horvata. I díky jeho skvělému startu pravidelně boduje, ovšem na dynamičtějšího Kaprizova zatím lehce ztrácí.

Rád si hraje s pukem, bohužel tempo severoamerického hokeje je o něco rychlejší než ve Švédsku a Höglander tak potřebuje pár zápasů na etablování se. Ovšem start, který zažívá, je velmi napovídající, co se jeho kvalit týče.

Vítek Vaněček, G, Washington

Ano, jedná se o velmi troufalou volbu, ale nereálnou rozhodně ne. Ilja Samsonov se kvůli pozitivnímu testu objevil na Covid-protokolu a Vaněček na několik zápasů přebral post jedničky. Na něm zřejmě nevydrží celou sezónu, ovšem skvělými výkony si řekl o důvěru trenéra a při návratu Samsonovova zpět mezi tři tyče může dostávat mnohem více příležitostí, než bylo původně plánováno.

Právě Vaněček se stal nováčkem prvního měsíce sezóny 2020/2021!

Kevin Lankinen, G, Chicago

Mezi brankáři je ale aktuálně skloňované jiné jméno. Není to nikdo z Rusů, jedná se o Fina v barvách Chicaga, kde začal jako gólman číslo tři. Kevin Lankinen spasil trápící se Blackhawks a přinesl týmu pár výher. Přestože se radoval z výhry pouze v polovině utkání, do kterých nastoupil, jeho úspěšnost zákroků sahá až za hranici 93 % a pod dvě obdržené branky na zápas.

Naopak start do NHL se vůbec nepovedl Alexisi Lafrenierovi, jenž jako jednička posledního draftu dlouho čekal na premiérový gól a zatím hraje spíše průměrně. Podobně tak i Tim Stützle či Ilja Sorokin.

Do dění mohou promluvit dále například Josh Norris (Ottawa), Pius Suter (Chicago), Dylan Cozens (Buffalo), Alexander Romanov (Montreal) či Igor Šesťorkin (Rangers).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];