NHL.cz na Facebooku

Pomalý Wheeler? Neprávem se navážíte do mého kapitána! Zuří Maurice

4. února 14:07

Jakub Hromada

Winnipeg do sezóny vstoupil o něco lépe, než mnozí předpokládali. Po deseti zápasech má bilanci 6-3-1 a celkově s výkony panuje relativní spokojenost. Až na jeden. Kapitán Blake Wheeler je terčem kritiky. Prý hraje bez elánu, kašle na obranu. On sám spokojený se sebou příliš není, ovšem kouč Paul Maurice jakékoliv pranýřování odmítá.

„Hodně lidí si myslí, že nehraji tak, jak bych měl,“ vnímá Wheeler kritiku převážně z médií na začátku sezóny. „Ale já sám vím moc dobře, jak hraji a jsem vůči sobě dostatečně kritický. Nicméně snažím se soustředit hlavně na tým a výhry jsou to, na čem mi nejvíce záleží.“

Kapitán Jets čelil po zápase s Calgary, kde Winnipeg vyhrál 3:2, mnohým otázkám na svou osobu. Nemohly pro něj být příjemné, novináři se snažili z Wheelera dostat odpovědi, kde by přiznal, že nehraje dobře. 

„Nejsem ten, kdo posílá hráče na led. Když trenér řekne, abych šel hrát, jdu. V týmu máme nyní mnoho skvěle hrajících hráčů, a to je to, proč vyhráváme zápasy“, odpovídal na otázku, proč se jeho čas na ledě oproti předešlým sezónám výrazně snížil.

„Vždycky se mnou zde ve Winnipegu bylo zacházeno dobře a necítím, že by se něco měnilo.“

Většinu otázek na jeho osobu poté trochu odvracel od sebe. Zřejmě není zcela spokojen se svými dosavadními výkony, ovšem jakožto kapitán dává velkou váhu týmovému úspěchu a z tohoto hlediska musí být spokojen. 

„Jsem nadšený, že se nám daří, že v kabině panuje dobrá atmosféra. Hodně hráčů hraje ve velké formě, já se snažím hrát, jak nejlépe umím jako všichni tady. Ve hře máme dobré momenty, samozřejmě se někdy objeví i pár chyb, ale jsme lidi.“

I kouč Maurice obdržel mnoho otázek na Wheelerovu osobu. Ten ani zdaleka nezůstal tak klidný.

„Víte, já beru, že děláte neuvěřitelně podrobné statistiky a analýzy všech hráčů, co jsou na ledě, ale už se mě to začíná dotýkat. Blakova morálka a pracovitost jsou úžasné, jeho spolehlivost v tom, jak vede tým, je úžasná,“ bránil svého kapitána.

„Vyčítali jste mu, že je pomalý, že se nevrací do obrany, že nestíhá. Viděli jste sakra, jak hrál dnes?“ (Pozn. Redakce: Slovo „sakra“ je z angličtiny v té nejdecentnější formě.)

„Vždyť má jedenáct bodů za deset zápasů!“

Otázky byly skoro jako přes kopírák, po výkonech se dostalo i na čas na ledě. „Ano, jeho střídání jsou kratší, protože celý tým nabádám, aby měl kratší střídání každý. A přistupuje k tomu jako správný kapitán, jde příkladem.“

„Není to tak, že bych bránil Wheelera, spíše bráním svůj tým. Pokud tým prohrál pouze tři z deseti zápasů a vy se navážíte do mého kapitána, jsem dotčený,“ završil svůj přednes na tiskové konferenci.

Blake Wheeler skutečně nehraje tak dominantně, jako v předešlých sezónách. Z prvních 14 obdržených gólů Jets při hře pět na pět byl na ledě u deseti z nich. Bodově se mu ale daří a defenzivně spíš strádala celé elitní formace Jets. I proto trenér Maurice prohodil první dva centry a Wheeler nyní nastupuje po boku Paula Stastnyho a Kylea Connora ve druhé formaci.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];