NHL.cz na Facebooku

McDavid peláší vstříc stovce, proti Winnipegu posbíral letos 22 bodů

29. dubna 12:00

Jiří Lacina

Ne, ten rekord nemá bůhvíjakou hodnotu. Přesto dobře dokresluje letošní pohodu nejlepšího hráče NHL. Connor McDavid dokázal jako první Olejář bodovat v devíti utkáních sezóny proti jednomu soupeři, a to pokaždé minimálně za dva body.

Uzavřené divize pochopitelně vedou k četnějšímu střetávání se stejnými týmy, zvlášť v sedmičlenné kanadské skupině. Přesto je ten výkon cenný. Winnipeg totiž patří k silnějším mužstvům na severu a pravděpodobně zamíří s Edmontonem do play off.

Pokud jde o McDavida, závěr vzájemného soupeření si skutečně vychutnal. V pondělí nastřílel Tryskáčům hattrick, k němuž přidal asistenci, ve středu asistoval u všech tří branek Oilers. Celkově zapsal letos proti Jets v devíti utkáních 22 bodů!

„Co k němu můžete říct? Má výjimečnou sezónu. Je to fakt obdivuhodný hokejista,“ řekl Ryan Nugent-Hopkins, který jen těžko hledal slova, aby svého kapitána dostatečně popsal.

McDavid přitom vlastně nezažil nijak úžasný večer. Tradičně byl aktivní, tvořil, střílel, nahrával, ale hodně jeho snahy zůstalo tentokrát nevtisknuto do statistického sumáře. I tak si stihnul připsat tři gólové nahrávky. V každé třetině jednu.

Poprvé v přesilovkovém kolotoči přihrávek předal puk na střelu Tysonu Barriemu, pak měl prsty v brance Nugenta-Hopkinse a na závěr posunul kotouč k výpadu proti prázdné brance Leonu Draisaitlovi.

V posledních pěti duelech nasbíral fenomenální Kanaďan patnáct bodů a znovu přiživil debatu, zda se mu přeci jen nepodaří i ve zkrácené sezóně dosáhnout na kulatou stovku. Nedávno jsme v této souvislosti citovali Waynea Gretzkyho. Kolega Zlomek k té myšlence napsal: „Nepravděpodobné, ale nikoliv nemožné.“

Po sedmi bodech ve dvou posledních utkáních nabývá ta věta na reálnosti.

McDavid je ve čtyřiadvaceti letech v životní formě. Stačí se podívat na jeho bodový průměr z jednotlivých sezón: 1,06, 1,22, 1,32, 1,49, 1,52 a letos průběžně 1,79. Už jen udržení tohoto průměru na stovku stačí (84/47x56=100,08). Lídr Oilers má navíc v závěru skvělou formu. Na slabou Ottawu už sice nenarazí, ale na silné Toronto taky ne.

Edmonton sehraje ještě dva zápasy s Calgary, pak čtyři s Vancouverem, dvakrát se utká s Montrealem a na závěr naposledy s Vancouverem. McDavid potřebuje v devíti zápasech šestnáct bodů.

Věčná škoda, že se nemohl předvést na ploše kompletních 82 zápasů.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];