NHL.cz na Facebooku

DeAngelo vzbuzuje zájem, mají ho čtyři týmy

7. února 13:33

Jakub Hromada

Více skloňované jméno v hokejovém světě za poslední týden bychom hledali asi těžko. Po výměně Jets s Blue Jackets přišli na scénu Rangers. Tony DeAngelo se po nepřesvědčivých výkonech neshodl se spoluhráči v kabině a výsledkem je rozvázání spolupráce s týmem z New Yorku. Zálusk si na něj dělá čtveřice týmů.

Po nedělní porážce s Pittsburghem, kdy Rangers dostali pět branek a americký obránce byl na ledě u čtyř z nich, následoval onen osudný moment. Krátce před ním se v prodloužení za vlastní brankou nedohodl brankář Georgiev právě s DeAngelem. Sidney Crosby jim sebral kotouč a po chvilce strávené v útočném pásmu rozhodl o zisku dvou bodů pro svůj tým.

Tým odešel do kabiny, ruský gólman po prohraném zápase seděl s hlavou svěšenou mezi rameny. V ten okamžik za ním přišel Tony DeAngelo a neodpustil si pichlavou sarkastickou poznámku. Georgijev si nenechal nic líbit a DeAngela udeřil. Oba byli následně od sebe odtrženi a nic podobného se již nestane.

Generální manažer Rangers Jeff Gorton si k sobě totiž provinilce zavolal do kanceláře a stručně a výstižně pronesl: „Tohle byla poslední kapka, zítra jdeš na waiver listinu.“

A tak se také stalo. Po 24 hodinách nezájmu od ostatních prošel DeAngelo přes waiver bez povšimnutí. Dostal další informaci. Ať vyčká doma, než bude vyměněný. A na trejdu se skutečně pracuje. Konkrétně je to právě generální manažer Gorton, jenž usilovně vyjednává spolu s agentem hráče Patem Brissonem s ostatními týmy. Údajně jsou čtyři zájemci.

Jedná se o kanadské Calgary Flames, také o Detroit Red Wings, Anaheim Ducks a Los Angeles Kings.

Nabízí se výměna s Calgary, která vlastní nespokojeného Sama Bennetta, jenž neoficiálně požádal o výměnu. 

Jelikož prošel zmiňovaným waiverem, nový tým ho může poslat do tzv. taxi squad okamžitě. Stejně tak si Rangers mohou ponechat část platu DeAngela a pravděpodobně se tak také stane. 

Loni v říjnu podepsal novou dvouletou smlouvu za 9,6 miliónu, ročně si tedy přijde na 4,8 miliónu dolarů. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];