NHL.cz na Facebooku

Cítím se dobře, hlásí Mrázek po prvním tréninku po operaci

14. února 16:10

Jakub Hromada

Pouze týden uběhlo od operace Petra Mrázka, která musela spravit jeho palec. V pátek v Dallasu se poprvé od té doby podíval na led. Lehký trénink zvládl bez problémů a již hladově vyhlíží svůj návrat mezi tři tyče.

Ranní dobrovolný trénink byl věnován především hráčům z taxi squad a právě také těm, co se pomalu dostávají ze svých zranění. Tím byl i český brankář, který celý trénink věnoval práci s trenérem gólmanů Caroliny Paulem Schonfelderem. 

Většinu času strávil uprostřed kluziště mimo brankoviště, kde se zaměřil na pohyb. Snažil se vrátit do jistého tempa, zvýšit si tepovou frekvenci. Později se dostal i před branku, kde na něj kouč vypálil pár kotoučů na lapačku. Tak, aby jeho palec pod vyrážečkou držící hůl nebyl příliš vytížen.

Hurricanes od zranění Mrázka v duelu s Dallase, kde byl nucen odstoupit po necelých třech minutách hry, odehráli sedm zápasů. Pět z nich dotáhli do vítězného konce, přestože hned třikrát museli hrát prodloužení. Druhé duely s Columbusem a Chicagem ztratili v poměru 2:3 a 4:6. 

James Reimer nastoupil do pěti zápasů, ve kterých čelil 155 střelám. Vychytal 136 z nich, úspěšnost zásahů tedy sahá na číslo 87,74 %. Přestože se Canes daří, návrat Mrázka potřebují. V rámci celé ligy totiž vévodí brankářským statistikám. 

Očekává se, že by mohl odchytat jedno z příštích utkání, které Carolina bude hrát na svém ledě. Konkrétně je řeč o pondělním zápase s Columbusem a středečním proti Floridě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];