NHL.cz na Facebooku

Brankář dal gól a řádil jak pominutý! Gratuloval mu i Klapka

22. března 4:01

Martin Voltr

Stejným kouskem se blýskli Filip Novotný, Lukáš Pařík, Jakub Dobeš či Jan Bednář, ale upřímně: I když vstřelí gól jiný brankář než český, je to úžasná podívaná. V noci na neděli se to povedlo spoluhráči Adama Klapky z juniorské USHL.

Hrdinou týmu Tri-City Storm v bitvě proti Sioux Falls Stampede byl gólman Todd Scott. Půl minuty před koncem za stavu 6:4 trefil prázdnou bránu soupeře.

A podobnou euforii jste u brankáře asi nikdy neviděli. Ani u Petra Mrázka. Div že Scott nevyskočil až ke stropu haly a že nevysypal plexisklo... Plácnout si s hráči na střídačce, to už byla povinnost.

Dvacetiletý rodák z Minnesoty skóroval poprvé v kariéře. V utkání se za Tri-City prosadil rovněž český útočník Adam Klapka, jehož zná celá USHL díky 203 centimetrům výšky. Pro něj to naopak znamenalo gól ve třetím utkání v řadě.

Po 39 zápasech má na kontě 16 bodů (9+7). Klapka je v soutěži jediným českým zástupcem mezi hokejisty v poli, ovšem připočíst k němu musíme brankářské trio Jakub Dobeš – Jan Škorpík – Lukáš Pařík.

Shodou okolností dva z nich dříve v jiných soutěžích také slavili vstřelený gól, Pařík se o to navíc pokoušel i nedávno.

A snad budete souhlasit, že sledování takových kousků je návykovou záležitostí.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];