NHL.cz na Facebooku

Alexandr Ovečkin je zraněný. Poprvé po šesti letech

25. dubna 11:00

Jiří Lacina

Na rozdíl od svých vrstevníků a krajana Jevgenije Malkina se Sidneym Crosbym skoro nemarodí. Je dokonalým ztělesněním fráze o „nerozbitnosti“ ruských strojů, kterou kdysi sám pobavil novináře. Občas ale musí do servisu každý a v sobotu došlo i na Ovečkina.

Kapitán Capitals vynechal duel s New York Islanders. Na jeho místo se posunul Daniel Sprong a svou roli zvládl skvěle. Za dva góly vyhlášen druhou hvězdou večera.

Herní pauza znamenala první Ovečkinův zápas vynechaný kvůli zranění v této sezóně. A celkově teprve sedmnáctý v dlouhé kariéře! Aspoň to tvrdí washingtonský sportovní komentátor Ben Raby, jehož citují další zdroje.

Dosud vynechal Ovečkin za 16 sezón jen 35 utkání, z toho 18 z různých nezdravotních důvodů (disciplinární tresty, umístění na covid listinu, osobní důvody), 17 kvůli zranění.

Letos absentovala slavná osmička ve čtyřech duelech kvůli umístění na covid list. Naposledy se ocitnul Ovečkin mimo hru kvůli zranění 5. března 2015, tedy před více než šesti lety. Už jen vynechaný trénink stojí v jeho případě za pozornost novinářů.

Ovečkin se podle všeho zranil ve třetím dějství čtvrtečního bezgólového zápasu s Islanders, jenž rozhodovaly až samostatné nájezdy. Vypustil pak konec třetiny, prodloužení a následně i sobotní trénink. „Nevím, co se přihodilo,“ řekl trenér Peter Laviolette po utkání.

Potíže jsou popsány ve spodní polovině těla.

 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];