Změny v Buffalu? Vedeme rozhovory, přiznal Jason Botterill

16. prosince 2017, 16:00

Jiří Lacina

Hned několik klubů v letním období měnilo trenéry, někde dokonce došlo i ke změně generálního manažera. Třeba v Los Angeles to vyšlo. Nový vítr napnul plachty staré loďky a ta se rozjela ke skvělým výsledkům. V Arizoně, na Floridě nebo v Buffalu už tak úspěšní nebyli. Nový trenér Šavlí Phil Housley vede mužstvo od porážky k porážce.

Možná právě teď přichází doba, kdy by se měl projevit další nový muž. Generální manažer Sabres Jason Botterill nemůže věčně nečinně přihlížet, jak se jeho klub krčí u dna Východní konference. V průběhu prosince už naznačil, že hledá cesty, jak sestavu svého týmu vylepšit.

„Rozhodně vedeme rozhovory,“ řekl Botterill v pátek. „Nemůžu ale říct, že by právě teď něco bezprostředně hrozilo,“ dodal vzápětí.

V rámci možností už klubový šéf jednal. Od začátku prosince povolal do prvního týmu z farmy útočníky Hudsona Faschinga (v pěti zápasech zatím 0+0) a Evana Rodriguese (v šesti zápasech 2+1), směrem do AHL naopak putoval čtyřiatřicetiletý Matt Moulson, který se stropovou zátěží 5 miliónů dolarů nedokázal ve čtrnácti utkáních NHL bodovat. Z Detroitu pak Botterill přivedl útočníka Scotta Wilsona, za něhož obětoval pátou volbu v draftu 2019.

V průběhu prosince Buffalo dvakrát vyhrálo a šestkrát prohrálo, z toho třikrát po základní hrací době. Posledních pět duelů přineslo Šavlím aspoň pět bodů. Přes určitý záblesk naděje zůstává klub z pod Niagárských vodopádů poslední ve Východní konferenci.

„Musíme se zlepšit, a to co nejrychleji. Ano, líbilo se nám, jak jsme se poslední dobou prezentovali, ale poslední noc byla opět zklamáním,“ řekl nový generální manažer po čtvrteční porážce s Philadelphií, na kterou navázali Sabres o den později domácí prohrou v prodloužení s Carolinou.

Také další dva duely odehraje Buffalo na vlastním ledě. „Musíme zareagovat a předvést před svými fanoušky dobré výkony. V dosavadním průběhu sezóny se nám to moc nedařilo, teď je dobrá příležitost to změnit,“ apeluje Botterill.

 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.