Změna u Capitals. Trotz se rozhodl pro odchod

18. června 2018, 21:30

Jan Šlapáček

V posledních dnech se zdálo, že podpis nové smlouvy mezi Washingtonem Capitals a Barrym Trotzem je již pouze formální záležitostí. Opak je však pravdou. Obě strany se nedokázaly dohodnout na podmínkách nového kontraktu a zkušený kouč v hlavním městě USA skončí.

Před letošní sezónou se o odchodu Trotze z Washingtonu hodně často mluvilo, to se však nevědělo, že pětapadesátiletý kanadský kouč dovede Capitals k zisku Stanleyova poháru.

V minulých dnech se manažer Capitals rozmluvil o tom, že ho chce udržet a je pouze na Trotzovi, jak se nakonec rozhodne. Sám trenér byl setrvání v hlavním městě USA nakloněn a očekávalo se, že dohoda brzy bude na světě.

Jednání o novém kontraktu ale ztroskotala, když se nedokázal Trotz s vedením dohodnout na podmínkách a následně se rozhodl, že z organizace odejde a stane volným agentem. Washington slíbil, že mu nebude bránit v námluvách s cizími týmy.

Prohlášení Washingtonu

„Barry Trotz nás dnes informoval o tom, že odstupuje z pozice hlavního trenéra. Jsme velice zklámáni z jeho rozhodnutí, zároveň mu chceme poděkovat za služby, které v posledních čtyřech letech pro náš klub udělal a vše zakončil ziskem Stanleyova poháru. Barry je skvělý člověk a jsme vděční za to, že tu byl."

Prohlášení Trotze

„Po pečlivém zvážení a konzultaci s rodinou jsem dospěl k závěru, že odstoupím z pozice hlavního trenéra Capitals. Když jsem před čtyřmi roky do klubu přišel, dostal jsem jediný úkol - vyhrát Stanleyův pohár. Letos jsme to po parádní jízdě dokázali a oslavili to s našimi fanoušky. Chtěl bych poděkovat panu Leonsisovi, Dicku Patrickovi a Brianovi MacLellanovi za poskytnutí příležitosti trénovat v takovém skvělém klubu. Dále bych poděkoval i všem hráčům a zaměstnancům, kteří každý den usilovně pracovali na tom, abychom byli úspěšní."

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.