Žluté hokejky? Voráček s Hartem pomohli dobré věci

20. září 2019, 9:12

Matěj Hodoval

Hokej je více, než jen sport. Hokejisté se často na ledě i mimo něj zapojují do různých dobročinných akcí a jedné takové se zúčastnili i dva zástupci Letců z Philadelphie – mladý brankář Carter Hart a český útočník Jakub Voráček.

Oba dva muži měli na přípravné utkání jejich Philadelphie s Bostonem Bruins, které se odehrálo v pátek v noci, nachystané mimořádné žluté hokejky.

Netradičně vypadající hole pomohou vybrat peníze na podporu v boji proti dětské rakovině. Dobročinná činnost nese název Fearless 43 (čtyřicet tři nebojácných), číslo 43 totiž značí počet dětí, kterým je každodenně diagnostikována rakovina.

„Philadelphia Union (fotbalový celek hrající MSL) nás oslovili. Je to pro dobrou věc, aby se o tom zvýšilo povědomí a vybraly peníze,“ líčí teprve jednadvacetiletý brankář Carter Hart.

Vzhled hokejek mají na svědomí právě mladí pacienti. Žluté hole s dětskými motivy se následně vydraží a výtěžek poputuje na nadaci, jež pomáhá rodinám bojujícím s touto zákeřnou nemocí.

V akci byl během přípravného duelu s Bostonem nakonec jen český forvard Jakub Voráček. 

To Carter Hart, ačkoliv se v sestavě neobjevil, ukázal se jinak. Malá fanynka Lilly, jež na Hartovu charitativní hokejku nakreslila jeden z obrázků, bohužel v sobotu svůj boj s rakovinou prohrála. Mladý gólman tak zareagoval a podepsanou hůl věnoval pozůstalé rodině. 

Kromě dvou zmíněných hokejistů se do projektu zapojili i zástupci dalších profesionálních klubů z Philadelphie – Eagles hrající americký fotbal, baseballový tým Phillies a fotbalové mužstvo Union.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.