Žádná rez, série trvá. Marleau zůstává železným mužem i bez práce

4. října 2019, 12:00

Tomáš Zatloukal

Rád by protáhl svou výtečnou kariéru. Pokukoval po návratu do San Jose, jenže Žraloci o něj neměli zájem. Patrick Marleau si dosud neplácl ani s některým z třiceti zbylých klubů NHL. Kanadský veterán zůstává po vykoupení od Carolina Hurricanes volným hráčem. To ovšem neznamená, že by se startem NHL skončila jeho fantastická série.

788 zápasů.

Tolik mačů v řadě odehrál Marleau, dvojka draftu 1997 a největší legenda Sharks, bez přerušení. Jen pět hokejistů v dějinách NHL se může pochlubit delší šňůrou nepřetržitých startů.

Jen pro připomenutí, seznamu železných mužů vládne patrně nepřekonatelný Doug Jarvis, „pes obranář“ ze zlatých časů montrealských Canadiens,

Jednoho by napadlo, že Marleau se bude muset se svou úctyhodnou bilancí se začátkem nové základní části rozloučit. Uzavřít ji na oněch 788 utkáních, které rozdělil mezi San Jose a Toronto.

Jenže NHL vše vidí jinak. Vzhledem k tomu, že čtyřicetiletý veterán není vedený na soupisce žádného týmu, nemá možnost nastupovat do hry, a tak žádné mače nevynechává. Je to trošku právničina, ale logika se v ní dá najít.

Marleau tak zůstává vlastníkem působivé a aktivní série, kterou bude moci rozšířit ve chvíli, kdy najde zájemce o své služby a vrátí se na led.

Naposledy oblékal dres Maple Leafs a sezonu 2018/2019 zakončil se ziskem 37 bodů. Byl také cenným mentorem, obzvláště pro Mitche Marnera s Austonem Matthewsem.

Stále ucházející produktivita, nepřeberné zkušenosti a vůdčí kvality by se mohly stát Marleauovým klíčem k prodloužení jeho hokejové pouti. Zámořské weby věští, že by mohl těžit z případných (a nevyhnutelných) zranění útočníků napříč NHL.

Mimochodem, železná šňůra dvojnásobného olympijského vítěze je v NHL aktuálně druhou nejdelší. Lépe na tom je pouze Keith Yandle (797), třetí příčka patří Philu Kesselovi se 774 starty bez přerušení.

Jak Yandle, tak Kessel práci mají. Jeden u floridských Panterů, druhý u Kojotů z Arizony.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.