Z olympiády do NHL? Gionta a Wisniewski se možná vrátí

14. února 2018, 11:00

David Zlomek

Oba jsou to dlouholetí veteráni, kteří si své v NHL už odehráli. Momentálně se Brian Gionta a James Wisniewski nacházejí v Jižní Koreji, kde se snaží vybojovat medaile za americký národní tým. Faktem ale je, že oba by si zase rádi zahráli na té nejvyšší úrovni. A v zákulisí se šušká, že jejich agenti pomalu začínají jednat s kluby NHL.

Bude to ale pořádná honička, poslední den olympiády a poslední den možného podpisu budou dělit maximálně den a půl času. Jsou ale naplno odhodláni podepsat. Kdekoliv.

„Když mě někdo bude chtít, jsem hned připraven,“ hlásí Wisniewski. „Prvně ale chci hrát dobře tady, za USA. Co se týče NHL, rozhodně nebudu drahý. Navíc myslím, že jsem hotový hráč, na nejvyšší úrovni jsem hrál přes deset let a teď jsem na olympiádě, takže to není tak, že bych stál celou dobu na místě.“

Pravděpodobný kontrakt pro oba by činil minimální plat s platností do konce sezony. Gionta by do nového týmu mohl přinést zkušenosti a góly na pravém křídle, jeho role by asi byla někde v prvních třech útocích. Zato obránce Wisniewski je pravák hodící se do přesilovky.

„Gionta vůbec nevypadá, že by přestal hrát,“ chválí ho Brian O'Neill, jeho spoluhráč na letošní olympiádě. „Letos toho moc nenahrál, ale vypadá ve formě. To samé platí i o Jamesi (Wisniewském). Jenom to ukazuje jejich přístup k hokeji, není náhodou, že měli takové kariéry. Svoje zdraví a fyzičku brali vždy vážně. A teď to jde vidět. Myslím, že o nabídky nebude nouze.“

Brian Gionta hrál až do letošní sezony v Buffalu, kde dělal i kapitána. Letos to ještě zkusil na jediný zápas na farmě, ale posléze ukončil kariéru. To James Wisniewski odehrál v ročníku 15/16 pouze jeden zápas, a to kvůli následkům jeho velkého zranění kolene a následného vyplacení z Caroliny. Sezónu 16/17 začal v ruské KHL ve Vladivostoku, posléze přešel do AHL a letos hraje v druhé německé lize.

Oba hráči ale jakoby ožili. Nechtějí končit kariéry. Wisniewski nepatří ve svých třiatřiceti k nejmladším, ale trenér amerického výběru Tony Granato říká, že to v sobě má, stejně jako Gionta, který, dle jeho slov, kolem kluků z univerzit, z nichž je letošní tým Spojených států převážně vytvořen, jenom létá. 

A tak by to vysněné pokračování v NHL přeci jenom mohlo dopadnout. „Byli jsme v kontaktu s pár týmy, které ukázaly zájem, ale ujistili jsme se, že teď se soustředím hlavně na olympiádu. K jednáním se dostaneme až po ní,“ uvedl otevřeně Gionta. 

„Doufejme, že získáme zlato. A jak to lépe oslavit, než podepsáním smlouvy v NHL,“ přidává se nadšeně Wisniewski. „Je to na mně. Musím ukázat, co ve mně je. Zbytek přijde sám.“

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.