Yzermanova mise v Detroitu začíná draftem. Koho vybere?

17. června 15:09

David Zlomek

Steve Yzerman strávil posledních devět let jako hlavní strůjce Tampy Bay Lightning. Mimo jiné mu náležela důležitá role, když nastal draft. Měl rozhodující slovo o tom, koho tým z Floridy vybere. Stejné rozhodnutí ho čeká i letos. Rozdíl je ale v tom, že bude rozhodovat o budoucnosti “svého” Detroitu.

Yzerman je nepochybně legendou celého hokejového světa, nicméně jeho postavení u Red Wings je ještě na vyšší úrovni. Bývalý kanadský útočník totiž v životě v NHL nezměnil dres, celou svou hráčskou kariéru zasvětil právě Detroitu. 

Když bylo letos v dubnu oznámeno, že se Yzerman stává novým generálním manažerem Detroitu, všem bylo jasné, že nepůjde jenom o pracovní pouto, ale že do spousty rozhodnutí dá také srdce, aby se mu podařilo vybudovat stejně dobrý tým, jakým nyní disponuje Tampa. Dá se tak čekat, že bude používat stejnou strategii jako na jihu USA. Na draftu nevyjímaje. 

„Obecně se dá říct, že vybírám nejlepšího možného hráče na pozici, kterou potřebujeme,” řekl jednoduše.

Zní to jednoduše, nicméně těžko odhadnout, kdo na Detroit zbyde na celkovém šestém místě draftu. První dva výběry jsou jasné, Kaapo Kakko a Jack Hughes. Po nich ale následují hráči, kteří jsou hodně podobní.

„Od třetího do patnáctého místa jsou vyrovnaní hráči. Kdybyste se zeptali všech týmů, aby vám daly jejich pořadí, dostanete 31 různých,” dodal Yzerman na setkání s novináři v domovské aréně Red Wings.

Legendární organizace by nejraději z šesté pozice vybrala kvalitního obránce, ale Bo Byram asi už nebude k dispozici. Jemu podobný je Švéd Philip Broberg, nicméně jemu se předpovídá, že bude vybrán zhruba na 15. místě. Takže to, že na pódiu slavnostně oblékne dres Red Wings, je nepravděpodobné.  

Očekává se, že na Detroit zbyde Dylan Cozens, Kirby Dach, Alex Turcotte, Trevor Zegras, Vasilij Podkolzin nebo Cole Caufield. 

Všichni tito hráči mají jiné vlastnosti. Yzerman však fanoušky ujistil, že pro něj není klíčem jenom jedna vlastnost. 

„Každý hráč má v sobě mix několika vlastností. Není u mě žádná, která by mi říkala, koho upřednostnit,” vysvětloval. „Vezmeme toho nejlepšího, jenž bude k dispozici,” zakončil potom.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.