Vrána pouze mezi náhradníky. Musí se víc zapojit, nabádá Barry Trotz

1. února 2018, 10:00

Jiří Lacina

Česká komunita v NHL dostala letos zajímavý přírůstek. Jakub Vrána fascinoval fanoušky svou rychlostí i šikovností. Hlavně přelom října a listopadu měl velmi dobrý, když v jedenácti utkáních nastřílel šest branek. Zdálo se, že může ve své první kompletní, celkově druhé sezóně, reálně atakovat dvacetigólovou hranici. Bohužel, poslední lednový den sledoval Jakub Vrána svůj Washington z tribuny jen jako zdravý náhradník.

Jednadvacetiletý forvard si tak ve středu ráno protáhl rozbruslení. Zatímco jeho spoluhráči sjeli z ledu a mohli se v klidu soustředit na odpočinek před večerním duelem s Philadelphií, Vrána zůstal na ledě další zhruba hodinu a piloval některé dovednosti. Proháněl se kolem mantinelů, střílel na bránu, zasekával tam a zpět na malém prostoru.

Mimo sestavu se ocitnul poprvé od 16. listopadu, kdy vynechal utkání proti Coloradu. Po solidním začátku sezóny se bohužel poslední dobou trápil. Gól nedal od 14. prosince, to je 16 utkání; v devíti lednových zápasech bodoval pouze jednou, proti Carolině si 12. ledna připsal asistenci.

Trenér Barry Trotz začal dávat Vránovi najevo svou nespokojenost už před All Star víkendem. Proti Philadelphii 21. ledna odehrál český útočník v NHL své dosavadní životní minimum 6 minut 25 vteřin, o čtyři dny později odbruslil 9 minut a 11 sekund. Trenér po něm chtěl, aby víc využíval svou rychlost a generoval brankové příležitosti. Vrána putoval sestavou, ve středu zůstal úplně mimo.

„Už jsem to řekl víckrát, že se mi naše útočná parta líbí,“ řekl Barry Trotz. „Potřebuji, aby se trochu víc zapojil do hry, aby na ní měl větší vliv. Je velmi šikovný a rychlý, což bychom měli využít. Posledních asi deset zápasů se mu to ale moc nedařilo. Myslím, že naposledy se trefil v prosinci.“

„Jeho hra poklesla. Jiní chlapi, co byli mimo sestavu, se naopak zlepšili. Takže se do sestavy dostali. Dobrý příklad je Brett Connolly. Byl zdravým náhradníkem, přitom nehrál úplně špatně, ostatní byli prostě lepší. Teď se vrátil a daří se mu. Máme tu třináct útočníků, kteří se rvou u svůj čas na ledě. Také Vrána se o něj musí poprat. Vím, že to zvládne,“ povzbudil českého mladíka Trotz.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.