Velký návrat! Těším se na fanoušky i českou muziku, hlásí Krejčí

10. května 2018, 15:50

Václav Jáchim

(KODAŇ, od našeho zpravodaje) Pomoci národnímu týmu chtěl několikrát, naposledy loni na šampionátu v Paříži. Ovšem David Krejčí měl tehdy zdravotní potíže, na návrat do reprezentace si musel počkat. Teď je zpátky po čtyřech letech. Poprvé od olympiády 2014 v Soči se útočník Bostonu představí v národním týmu. A nemůže se dočkat! "Těším se moc. Na české fanoušky i na muziku v kabině," povídá upřímně..

Do Kodaně dorazil s klubovým parťákem Davidem Pastrňákem, jehož k účasti tak trochu přesvědčil. Oba kamarády láká zahrát si společně na velké akci, dobře vědí, že s ohledem na náročné sezony v NHL třeba zase tolik možností v budoucnu nebude. Krejčí ochutnal šampionát naposledy v roce 2012, tehdy hodně pomohl k bronzovým medailím. Na podobný úspěch od té doby český hokej čeká. 

Hned jste po vyřazení z play off věděl, že pojdete pomoci na mistrovství světa?
Po vypadnutí s Tampou Bay jsem měl všelijaké myšlenky, na mistrovství světa jsem ale chtěl přijet už posledních pár let. Jenže kvůli zranění to nikdy nevyšlo. Jsem rád, že teď ano. Musel jsem se docela rychle rozhodnout, ale vůbec jsem neváhal. Mám radost, že jsem tady.

Konečně velký návrat do národního týmu, co říkáte?
Český dres jsem naposledy oblékl před čtyřmi lety na olympiádě v Soči, což už je docela dlouhá doba. Moc se těším, že teď budu mít další možnost. Teprve uvidím, jestli už dnes proti Rusku, nebo až v pátek s Běloruskem.

Jak těžké bude přepnout v hlavě z režimu Stanley Cupu na mistrovství světa?
Poslední zápas jsme hráli v neděli, takže to snad nebude zase tak hrozné. Věřím, že s Pastou zapadneme do týmu. Na ledě i mimo něj. Kluci zatím hrají dobře a bojují. Navíc jsem za těch pár hodin stačil zjistit, že je tady super parta.

David Pastrňák říkal, že jste ho trošku přiměl k účasti na šampionátu. Hodně vás láká zahrát si spolu špičkový turnaj?
Kdo by nechtěl hrát s takovým hráčem... Je to světový hokejista. Je neskutečné, co poslední dva roky předvádí. Moc se na souhru s ním těším.

Byly poslední dny hodně náročné?
To ano. A hlavně rychlé. V Bostonu jsem samozřejmě nechal rodinu, což není příjemné. Ale chápou, že sezona pro mě ještě nekončí.

S Bostonem jste měli nejvyšší ambice, pak však přišlo vyřazení v sérii s Tampu Bay. Říkal jste si, že takhle ročník končit nechcete?
Měli jsme výbornou sezonu. Po základní části jsme ve Východní konferenci skončili druzí, bohužel, ve druhém kole play off jsme narazili na Tampu, která konferenci vyhrála. Byla velká škoda, že jsme vypadli. Věřil jsem totiž, že máme na to jít až do finále. Někdy to bohužel nevyjde.

Je těžké hodit zklamání za hlavu?
Ještě se mi to bude vracet. Měli jsme výborný rok, cíle byly velké. I po mistrovství mě brzký konec v play off bude mrzet. Teď se ale soustředím na nároďák. Věřím, že uděláme medaili.

Hodně se těšíte na české fanoušky, na atmosféru české kabiny?
Samozřejmě. V Bostonu mám jenom Davida Pastrňáka, a byť máme výborné fanoušky, nejsou to Češi. Těším se také na českou muziku v kabině a na takovou tu českou pohodu.

Kolik spoluhráčů z národního týmu jste osobně znal?
Víc jak deset jich nebylo. I když jsem se ale s nimi nepotkal z očí do očí, tak nějak je znám, protože přes internet sleduju dost hokejových zápasů.

David Pastrňák přiznal, že během letu z Bostonu přes Amsterodam do Kodaně skoro nespal. Co vy?
To samé. Vůbec jsem neusnul. Vzal jsem si dokonce prášek na spaní, ale bohužel mi nezabral. Cítím se unavený a doufám, že je to jenom tím letem. Pokud ne, mám co dohánět.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.