V této chvíli je každý kandidátem, říká k hledání kouče nový GM Philadelphie

20. prosince 2018, 9:30

Jiří Lacina

Pořádné zemětřesení zažila v uplynulých týdnech Philadelphia Flyers. Duo H & H, Hextall a Hakstol, postupně opustilo své funkce. Druhý nejhorší tým Východní konference si zvyká na nové vedení a současně nepřestává hledat trenéra.

„Je to asi nejpodivnější sezóna v mé dosavadní kariéře,“ kroutil hlavou Jakub Voráček, se stropovou zátěží 8,25 miliónu dolarů druhý nejdražší hráč Letců. „Bavil jsem se o tom s klukama a tohle je absolutní dno. V šatně si to musíme vyřešit a musíme začít hrát lépe.“

Hakstol měl s týmem mírně negativní bilanci. Za tři a půl roku vyhrál 134 zápasů, 143 jich prohrál. „Hak je skvělý chlap. Ze tří let, co je tady, jsme dvakrát udělali play off. Byl nový, poprvé v NHL. Něco jsme se za tu dobu naučili. Je vždycky těžké vidět někoho odcházet,“ dodal Voráček.

Noviny ve Philadelphii informovaly o tom, že by funkci kouče Flyers mohl převzít Joel Quenneville, trojnásobný vítěz Stanley Cupu s Chicagem, toho času bez práce. Tahle varianta už ale asi padla. V pondělí prosákla informace, že jednání s úspěšným trenérem byla přerušena. Aspoň prozatím.

Ve stejném duchu, tedy „prozatímně“, byl jmenován trenérem Scott Gordon, dosud pracující v AHL pro Lehigh Valley. Údajně dočasné řešení, snad do konce sezóny. Kdo vlastně ví? Také nový generální manažer Chuck Fletcher totiž teprve pátrá a zjišťuje, co jeho tým potřebuje.

„Když nevím, co vlastně hledám, těžko to můžu najít,“ poznamenal lakonicky Fletcher. „V této chvíli je každý kandidátem. Bude to proces, což jsem řekl i Scottovi.“

Nastartovat mladíky

Pokud má být dočasné řešení v něčem užitečné, pak snad v tom, že by Gordon mohl popohnat k lepším výkonům hlavně mladé hráče Flyers. Má k nim vztah, s některými už dřív pracoval na farmě u Lehigh Valley Phantoms. Víc se čeká od Ivana Provorova, Shaynea Gostisbeherea, Nolana Patricka, Oskara Lindbloma a dalších. Lindblom a Gostisbehere pod Gordonem u Phantoms hráli.

„Jsou to určitě důležití hráči, ale rozhýbat chceme každého, nejen je,“ zdůrazňuje trenér. „Taky JVR (James van Riemsdyk) by se měl probrat. Vedl jsem ho v Torontu, vím, jak dobrý může být.“

Gordon se jistě bude snažit přesvědčit nadřízené, že může být vhodnou trvalou volbou. Jeho předchůdce Hakstol se Fletcherovi lidsky líbil, něco v týmu prý ale nefungovalo. „Davem jako člověkem jsem byl ohromen. V mých očích byl ale nesoulad mezi tím, co kázal, a tím, jak hráči hráli,“ vysvětlil nutnost změny nový generální manažer.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.