Ukázali jsme, že zlepšení bereme vážně, tvrdí manažer Canucks. Klub chce mezi elitu

23. srpna 2019, 16:30

Martin Schwarz

Vancouver Canucks nepostoupili do play-off čtyři roky po sobě. Pokud by to nedokázali ani v následujícím ročníku, půjde o nejdelší období bez vyřazovacích bojů v historii organizace. Generální manažer Jim Benning má od majitelů klubu přesto velkou důvěru, šestapadesátiletý stratég před pár dny prodloužil s Kosatkami kontrakt o tři roky. Během nich byl měl tým dostat minimálně tam, kde byl na počátku této dekády.

„Jsem vděčný Francescu Aquilinimu (majitel Vancouver Canucks, pozn. redakce) a dalším členům vedení klubu, že věří nastolenému plánu a prodloužili se mnou smlouvu,“ spustil před novináři manažer Benning děkovná slova jen chvíli poté, co souhlasil s dlouhodobým pokračováním v Britské Kolumbii. „Oceňuji podporu fanoušků, jejich trpělivost a pochopení, že přestavujeme tým a děláme maximum pro jeho zkvalitnění. Mám radost ze změn, které se povedlo během léta udělat a těším se, až začne tréninkový kemp,“ pokračoval ve zdvořilostních frázích.

Pravda je taková, že klíčové období pro Benninga odstartuje právě počínaje ročníkem 2019/2020. V první sezoně práce pro Vancouver si užil postup do play-off, jenže pak následovaly čtyři roky sucha. Loni to s Canucks vypadalo nadějně a chvíli se dokonce zdálo, že by o postavení mezi nejlepší osmičkou Západní konference mohli zabojovat. Nakonec jim musela stačit pátá příčka v Pacifické divizi, ale příznivci mančaftu popravdě, vědomi si toho, že přestavba zabere nějaký čas, příliš zklamání nebyli. Teď se však očekává, že Vancouver udělá výrazný krok kupředu.

Canucks totiž v létě výměnou z Tampy Bay přivedli (ač za diskutabilní protihodnotu) útočníka J. T. Millera, který by měl podpořit postupně se zlepšující ofenzivu výběru. Kromě toho jako neomezeně volní hráči podepsali obránci Tyler Myers (dříve Winnipeg Jets) a Jordie Benn (dříve Montreal Canadiens). Škatulata na soupisce pak 10. července uzavřel útočník Micheal Ferland, jenž se nedohodl na pokračování spolupráce s Carolinou. To už je dost změn na to, aby brzy přišlo více vyhraných zápasů.

Zkušení pomohou mladým

 „Mám s Francescem velmi dobré vztahy a mluvíme spolu o směru, jakým by se tým měl ubírat,“ pokračoval Benning. „Chceme se stále zlepšovat a v příští sezoně udělat další posun. Myslím, že to jde vidět i na jménech hokejistů, které jsme přes letní pauzu podepsali. Starší a zkušení borci by měli pomoci těm mladým, aby ještě více vyrostli. Plánujeme zachovat nastavený směr, učinit další krok a být konkurenceschopným týmem,“ dodal.

Francesco Aquilini svému podřízenému poklonky vrátil. Zkušenosti a hokejové znalosti Jima Benninga jsou podle něj neocenitelné. Zároveň však dodává, že je jeho přáním v dohledné době vrátit Vancouver Canucks mezi elitu National Hockey League, což by na bývalého hráče Toronta nebo právě Kosatek mohlo vytvořit určitý tlak. Který je pochopitelně potřeba.

„V posledních týdnech a měsících jsme týmu i fanouškům ukázali, že zlepšení týmu bereme zcela vážně,“ nepochyboval Benning. „Každý rok se teď budeme chtít dosahovat lepších výsledků a pravidelně bojovat o play-off.“

Jim Benning má v letních měsících práce nad hlavu. Nyní pro změnu řeší rébus jednoho ze stěžejních hráčů pro budoucnost Canucks. Zatím se nedohodl na smlouvě s mladým útočníkem Brockem Boeserem (psali jsme zde) a produktivní mladík je tak jedním ze sledovaných borců, kteří mají status omezeně volného hráče a vyčkávají, jak se situace vyvrbí. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.