Tučňáky čeká důležitý čtvrtý zápas. Musíme zapomenout na předchozí tři, nabádá Malkin

19. května 2017, 20:00

David Motloch

V noci nás čeká čtvrtý duel série mezi Pittsburghem a Ottawou. Tučňáci mají co napravovat, po poslední porážce 1:5 jim hrozí, že se zpět do Pensylvánie budou přesouvat s nožem na krku. To Ottawští by se podobnému scénáři nebránili. I tentokrát se budou snažit vynulovat střelce Pens díky svému propracovanému hernímu systému. Utkání je na programu od 2:00 SEČ.

Série mezi Tučňáky a Senátory nabídla úvodní dva velmi vyrovnané duely. Výjimkou se však stal zápas číslo tři, který dopadl jednoznačnou výhrou Ottawy, která se tak ujala vedení v sérii v poměru 2:1. Poslední bitva tak trochu postrádala drama z předchozích zápasů, jelikož už po prvních necelých 13 minutách bylo vymalováno. 

Domácí nadělili Tučňákům čtyři rychlé branky a bylo hotovo. Pens nepomohla změna brankáře ani pozdější korekce zásluhou Crosbyho, zápas i tak skončil jednoznačně pro Ottawu - 5:1. Instrukce pro nadcházející zápas jsou tedy jasné - chytit začátek. Svěřenci trenéra Sullivana budou mít ale těžkou práci, z posledních zpráv je totiž patrné, že se budou muset obejít hned bez čtyř hráčů základní sestavy.

Justin Schultz, Bryan Rust, Patric Hornqvist a Tom Kuhnhackl jsou zranění a ačkoliv se doba léčby ani u jednoho z nich nepředpokládá na nikterak dlouhou dobu, do čtvrtého zápasu pravděpodobně nenastoupí. “”Uvidíme, jak se to vyvine, ale samozřejmě s námi nyní nebruslili, takže pravděpodobně start čtvrtého zápasu nestihnou,” nechal se slyšet samotný kouč. 

Slovo si před čtvrtým duelem vzal Jevgenij Malkin. Ten nabádá spoluhráče, aby se soustředili na budoucnost a na předchozí tři zápasy úplně zapomněli. “Hrajeme proti skvělému týmu. Oni hrají ve všech třech pásmech, mají skvělé útočníky i obránce. Musíme být připraveni”. O tom, kdo se postaví do branky Pens, trenér Sullivan mlží. Vědět se bude až těsně před zápasem. Větší šance se momentálně dávají uzdravenému Mattu Marraymu.

Družina trenéra Guy Bouchera bezesporu opět nasadí do zápasu svou osvědčenou herní taktiku 1-3-1. Úporné bránění středního pásma možná nepatří mezi nejatraktivnější herní systémy ze všech, každopádně jeho zastánce Boucher jej umí vypiplat k dokonalosti. To se potvrzuje i v sérii s Pittsburghem. 

Tučňáci najednou nepatří mezi nebezpečná ofenzivní komanda. Hvězdy týmu - Kessel, Crosby a Malkin dohromady za tři utkání nastřádaly stejný počet gólů. Je až neuvěřitelné, jak účinný dokáže tento herní systém být. Nyní stojí Senátoři na prahu dost možná klíčového zápasu. V případě výhry by se stěhovali zpět do Pensylvánie za nadějného vedení v sérii 3:1. V brance bude bezesporu stát opět Craig Anderson, jehož skvělé výkony se šponují ještě více každým dalším odehraným zápasem. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.