Těšili se z něj Lindsay, Lindros i Lauko. Teď poprvé za 102 let kultovní pohár nepozná vítěze

24. března 10:00

Tomáš Zatloukal

Současná pandemie nemění kalendáře jen profesionálních sportovních soutěží, přizpůsobit se musí všichni. A tak Kanada poprvé za 102 let neuvidí tradiční turnaj, na jehož konci stojí coby čerstvý šampion nejlepší juniorské mužstvo z kolébky hokeje. Ruší se Memorial Cup 2020.

Poslední květnový týden měl v Kelowně patřit nefalšovanému hokejovému svátku. Akci, jíž mělo žít celé město a kde v minulosti zářily pozdější hvězdy NHL.

Památný je výkon Sidneyho Crosbyho z roku 2005, mezi vítěze Memorial Cupu patří Andy Bathgate, Gilbert Perreault, Ted Lindsay, Jarome Iginla, Eric Lindros, Taylor Hall či Jonathan Huberdeau.

Slavná trofej skončila v náruči také deseti Čechů, naposledy se k nim loni přidal Jakub Lauko, dravý útočník, který si myslí na parádní kariéru u bostonských Bruins. "Je to obrovský úspěch. Ten pohár má ohromnou prestiž," povídal posléze novinářům.

Na Lauka a další plejery Rouyn-Noranda Huskies letos nikdo nenaváže. Nebude se hrát play off prestižních juniorských soutěží spadajících pod hlavičku CHL a poté ani Memorial Cup.

"Z naší perspektivy je to samozřejmě rozhodnutí, jež nám láme srdce," komentoval verdikt Bruce Hamilton, generální manažer Kelowna Rockets. Klubu, který měl legendární turnaj pořádat.

Dobře si je vědom, jak ošemetné by za současné situace bylo akci uskutečnit, lidsky ale vyjádřil své zklamání.

Hostit Memorial Cup je totiž velká čest. Od roku 1983 platí současný formát - vždy je zvolen pořadatelský mančaft a zbylé tři týmy se rekrutují z řad šampionů WHL, QMJHL a OHL (tyto tři ligy dohromady tvoří CHL).

Zastřešující organizace CHL ve svém tiskovém prohlášení vyjádřila lítost nad tím, že se více než stoletá tradice přeruší. Poté dodává, že uspořádání Memorial Cupu by zkrátka bylo příliš riskantní.

Po předčasném ukončení základních částí tak sáhla také k dalším opatřením, která se nesou ve jménu bezpečnosti a prozíravosti.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.