Tento den v historii: Nejdelší zápas

24. března 5:52

Jan Šlapáček

Pořádná porce let. Nejdelší zápas v historii NHL se odehrál v roce 1936 a účastníky byli hokejisté Detroitu Red Wings a Montrealu Maroons. Kdo vyhrál?

24. března 1936 - Fanoušci v Montrealu se sešli v hale Forum a rozhodně nečekali, že v ní stráví tolik času. A ještě nakonec budou odcházet zklamaní.

Po bezbrankové remíze došel zápas mezi místním Montrealem a Detroitem do prodloužení, ve kterém se pochopitelně muselo rozhodnout, jak to během play-off v NHL chodí.

První, druhé, třetí, čtvrté a ani páté prodloužení rozhodnutí nepřineslo. O jedinou branku se postaral v šestém prodloužení útočník Detroitu Mud Bruneteau, rozhodl v čase 116:30. Neuvěřitelné číslo.

Brankář Red Wings Normie Smith si v tomto zápase připsal 92 zákroků!

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.