Ten pohár si zase vezmu zpátky, vzkazuje Ovečkin. Barbašev z něj pil samohonku

18. srpna 2019, 18:00

Tomáš Zatloukal

Po roce se vrátil Stanley Cup na domácí stadion moskevského Dynama. Tentokrát ho ovšem nepřivezl patrně nejslavnější odchovanec Alex Ovečkin, ale jiný ruský "bourák" Ivan Barbašev. Člena úderné čtvrté formace St. Louis Blues překvapil právě loňský šampion Ovečkin krátkým videem se srdečnou gratulací i jasným vzkazem.

"Blahopřeji ti k zisku Stanley Cupu. Moc dobře vím, jak těžké je ho vyhrát," spustil Ovečkin, jemuž hlavně díky patnácti vstřeleným gólům novináři loni přiřkli Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího muže vyřazovacích bojů.

"Příliš ale neodpočívej, příští sezonu si ten pohár od tebe vezmu zpátky, už se dostávám do formy," dodal jeden z nejlepších kanonýrů v dějinách NHL.

Přátelské popíchnutí od kapitána washingtonských Capitals jistě Barbaševa pobavilo.

Oslavy doma v Moskvě si třiadvacetiletý forvard užíval naplno. Do arény Dynama dorazilo na tři tisíce fanoušků, fotil se s nimi a rozdával podpisy.

Den završil na párty tím, že patrně jako první hokejista z nablýskané trofeje popíjel tradiční ruský destilát známý jako samogon, případně samohonka. Nápoj připravil jeho otec Dmitrij.

Barbašev se podepsal pod zisk Stanley Cupu především tvrdou, fyzicky náročnou hrou. Zaujal ovšem také šesti body, jednou skóroval ve finále proti bostonským Bruins (poznámka na okraj: o jeden finálový mač přišel kvůli suspendaci).

Jedna věc přece jen mohla Barbaševovi oslavy mírně kazit. Třiatřicítka draftu z roku 2014 je totiž momentálně bez smlouvy a zůstává otázkou, zda se dokáže se St. Louis dohodnout. Bluesmani ho rozhodně přeplácet nehodlají.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.