Tavares nebo osmička Čechů. Komu v NHL končí smlouva?

22. června 2018, 8:00

Marek Hedbávný

Prvního července vyprší v NHL kontrakty Ondřeji Pavelcovi, Andreji Šustrovi, Romanu Polákovi, Jakubu Jeřábkovi, Michalu Kempnému, Tomáši Plekancovi, Aleši Hemskému a Martinu Frkovi.

U Tomáše Plekance připadá v úvahu zejména návrat do Montrealu. Pokud by v NHL nepokračoval, zamířil by domů na Kladno? 

Zájmem o Romana Poláka se netají Vítkovice a Třinec, důrazný bek by ale rád zůstal v NHL. Brankář Ondřej Pavelec naznačil, že pokud v NHL nesežene další angažmá, pravděpodobně ukončí kariéru. A jak to bude s veteránem Alešem Hemským? 

Nechráněnými volnými hráči se 1. července mohou stát i vítězové Stanley Cupu Michal Kempný a Jakub Jeřábek. Detroit podle všeho nemá zájem o Martina Frka a smlouva v Tampě končí Andreji Šustrovi.

A co zahraniční hokejisté?
Největším jménem na trhu by mohl být John Tavares. Islanders ale o hvězdného centra nechtějí přijít a stále s ním jednají (podobně jako Capitals s Johnem Carlsonem). 

NHL se sice každým rokem omlazuje, zajímavé kontrakty by ale mohli podepsat Paul Stastny, Rick Nash nebo Mike Green. Gólově (36) nejlepší sezonu v kariéře má za sebou James van Riemsdyk. S Vegas se zatím nedohodli James Neal a David Perron. 

Všem hráčům skončí smlouvy 1. července, je tedy možné, že se do té doby se svými současnými kluby přece jen dohodnou na pokračování. 

Přehled volných hráčů (UFA)

Brankáři: Kari Lehtonen, Jaroslav Halák, Cam Ward, Jonathan Bernier, Carter Hutton, Anton Chudobin, Chad Johnson, a další...

Obránci: John Carlson, Mike Green, Thomas Hickey, Dan Hamhuis, Kevin Connauton, Ian Cole, John Moore, Calvin De Haan, Jack Johnson, Alexej Jemelin, Tobias Enström, Luca Sbisa, a další...

Útočníci: Joe Thornton, John Tavares, Rick Nash, Paul Stastny, James van Riemsdyk, Valtteri Filppula, James Neal, Tyler Bozak, David Perron, Jannik Hansen, Leo Komarov, Blake Comeau, Antoine Roussel, Brad Richardson, Patrick Maroon, Thomas Vanek, Michael Grabner, Derek Ryan, a další...

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.