Svečnikov nejspíš vynechá čtvrtý zápas. Jeho bratr už vyhrožuje Ovečkinovi

17. dubna 18:00

Jan Vojkůvka

Rvačka, ve které Andrej Svečnikov dostal naloženo Alexandra Ovečkina, s největší pravděpodobností připraví prvně jmenovaného o čtvrtý zápas série mezi Carolinou a Washingtonem. Podle trenéra Roda Brind'Amoura je teď nejdůležitější přistupovat ke stavu mladého hokejisty, který absolvoval několik vyšetření kvůli možnému otřesu mozku, opatrně.

„V nemocnici byl pořádně vyšetřen a je pozitivní, že oproti pondělí, vypadal v úterý už docela normálně a cítil se dobře,“ ulevilo se Brind'Amourovi, který ale příliš nepočítá, že by jeho devatenáctiletý svěřenec naskočil do čtvrtého utkání série.

„Musíme být skutečně opatrní. Tento rok jsme už u pár hráčů měli otřesy mozku, a když byli připraveni na návrat, počkali jsme ještě nějaký čas, než jsme je pustili do zápasu. Takže ani s ním určitě nebudeme spěchat,“ podotkl Brind'Amour.

Ten v pondělním utkání mezi Carolinou a Washingtonem s velkou nelibostí sledoval, jak se do sebe Svečnikov s Ovečkinem pustili. S obavami poté sledoval, když se mladému nováčkovi jen velmi těžce podařilo postavit na nohy. Do utkání se už, pochopitelně, nevrátil.

Velmi nerad šarvátku sledoval i dvaadvacetiletý Jevgenij Svečnikov. Starší bratr Andreje ani příliš neskrýval svou naštvanost z toho, že jeho brášku přejel kolos jménem Alex Ovečkin, jenž mladého hráče přímo na ledě knockoutoval.

Své pocity nejlépe vyjádřil na svých sociálních sítích, kde zanechal svému hvězdnému krajanovi, jehož u příspěvku označil, jednoduchý a všeříkající vzkaz. „Jedna, dvě, Freddy si pro tebe jde,“ použil pasáž z filmu Noční můra v Elm Street.

Útočník Detroitu, který vynechal kompletní sezonu 2018/19 kvůli zranění kolene, by se jistě za svého bratra rád Ovečkinovi pomstil a sám ho vyzval na ledě k pěstnímu souboji. Jenže nerozvážný příspěvek, který sdílel, může mít úplně jinou dohru.

Když byl zástupce komisaře NHL, Bill Daly, dotázán, jestli bude liga nějak reagovat na instagramový příspěvek, odpověděl bez váhání. „Byl to hloupý příspěvek. Bude odpovídající reakce.“ 

Starší z bratrů Svečnikových se totiž dopustil porušení zásad NHL ohledně užívání sociálních sítí z roku 2011. V těch se píše, že zneužití, či nesprávné použití, sociálních sítí může vést k dalším krokům ze strany ligy.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.