Rousek si splnil sen, v NHL patří Buffalu

24. června 18:26

Václav Jáchim

Pozoruhodný příběh prožil v uplynulých týdnech a měsících Lukáš Rousek. Útočník Sparty zaznamenal během sezony ohromný pokrok, prosadil se do reprezentace dospělých a zaujal skauty NHL. Ač věkově starší hráč, jeho jméno zaznělo na víkendovém draftu – šikovného bruslaře a bojovníka si zamluvili zástupci Buffala Sabres.

Pro odchovance pražských Letňan odměna za poctivou práci a neutuchající odhodlání. „Všichni jsme měli radost, Lukáš naplnil předpoklady a byl draftovaný. V 6. kole jsme už byli trošku nervózní, ale nakonec to dopadlo dobře," konstatuje hráčův agent Martin Podlešák.

Syn bývalého výborného útočníka a reprezentanta Martina Rouska byl na akci ve Vancouveru sám, bez rodičů i bez českého agenta. „Lukáš dorazil s dalšími hráči našeho partnera Dana Milsteina, v sobotním draftu si ho vzalo Buffalo, kde byl nedávno na fyzických testech. Když se z nich Lukáš vrátil, byl nadšený. Dopředu říkal, že kdyby ho draftovali právě Sabres, bylo by to skvělé," hlásí Podlešák.

Scénář se naplnil, Rousek si ale musel v hledišti Rogers Areny počkat. „160. pozice byla tuším poslední, kterou Buffalo v letošním draftu mělo. Jakmile zástupci klubu oznámili Lukáše, byl to super pocit. Určitě se příznivě projevilo, že Rousek počátkem června odletěl do Buffala na testy. Měl je vynikající, jedny z nejlepších vůbec. Navíc tam poznal lidi z organizace i prostředí," zmiňuje Podlešák.

Sám byl kdysi také draftovaný, v roce 2001 ho jako 45. v pořadí získal Phoenix. „To víte, že jsem si na to teď vzpomněl. Tehdy jsem vůbec nebyl nervózní, protože jsem věděl, že draftovaný budu. U Lukáše panovaly otazníky. Říkal jsem si, jestli ho nevezme Detroit, aby ho měl v dlaních Jirka Fischer. Nakonec to klaplo v Buffalu. Je to velký úspěch, který si Lukáš za poctivou práci jednoznačně zaslouží."

Rousek draftu hodně obětoval. I po sezoně, těsně před akcí ve Vancouveru. „Na otočku letěl do Buffala, kde absolvoval testy. Vrátil se do Prahy a za pár dní vyrazil do Kalifornie, kde trénoval. Jenže mu nedorazily osobní věci, ta taška se někde ztratila a nejspíš už ji nikdo nikdy nenajde. Lukáš si tedy musel v LA nakoupit trička a oblečení." Po draftu ihned nabral směr Buffalo. „Klub pozval Lukáše na kemp nováčků, do Prahy se vrátí až v neděli. Jelikož předtím trénoval na ledě v Los Angeles, měl s sebou veškerou výstroj," dodává Podlešák.

Prozatím není jasné, jak bude vypadat nejbližší Rouskova budoucnost. Úspěch v draftu automaticky neznamená, že by progresivní útočník ihned odešel do zámoří. „Zatím nedokážu říci, jak to dopadne. Můj pohled na věc je takový, že by Lukášovi prospělo, kdyby ještě sezonu zůstal ve Spartě. Sám to vidí podobně. Má za sebou jeden rok mezi dospělými, stále je na čem pracovat," tvrdí hráčův český agent.

Rouskovi běží ve Spartě smlouva, kdyby mu ale Buffalo nabídlo kontrakt, situaci by to ovlivnilo. „Po kempu nováčků se spojím s mým zámořským partnerem a budeme to řešit. Zjistíme, jaké mají Sabres s Lukášem plány. Pokud by zůstal v Česku, mohl by zabojovat o větší prostor v národním týmu. Doufám, že by měl klíčovou roli ve Spartě. Uvidíme. Jasno by mohlo být počátkem července," uzavírá Martin Podlešák.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.