Proč Tampa čelí vyřazení? Nehraje s potřebným nasazením a intenzitou, míní Roenick

15. dubna 12:30

Tomáš Zatloukal

I letos se potvrzuje zlaté pravidlo NHL. Play off je naprosto odlišná soutěž od základní části a zisk Prezident's Trophy z vás dělá spíše lovnou zvěř než předem korunované šampiony. Cesta za Stanley Cupem nevede přes uhlazené akce a "profesorský hokej", ale je lemovaná potem, krví a dřinou do úmoru. Poznává to i Tampa.

Kdo NHL už nějaký pátek sleduje, jistě si vybaví, jak v roce 2012 smetlo Los Angeles v prvním kole Západní konference vítěze Prezidentské trofeje z Vancouveru.

Hravé bratry Sediny vyprovodili na dovolenou důrazní borci v čele s nekompromisním a někdy až zákeřným kapitánem Dustinem Brownem. Hráli s obrovským zápalem, na ledě by klidně nechali duši. Nakonec došli až ke Stanley Cupu. Při sledování současného počínání Columbusu tyto vzpomínky rezonují.

Kouč John Tortorella má k dispozici několik ofenzivních kouzelníků, ať už jde o Artěmije Panarina či Matta Duchenea, co ovšem jeho partu zdobí především, je odhodlání. Hrají s vervou. To samé pak nelze říct o Tampě, která poprvé připomínala tým, který by šel za vítězstvím i přes mrtvoly, až v poslední třetině třetího zápasu.

Není divu, že v sérii ztrácí 0:3.

"V základní části přejeli každého, válcovali celou ligu, ale nikdy nemuseli hrát s takovým nasazením a intenzitou, jaké potřebujete předvést v play off. To Columbus hrál s maximálním zápalem poslední tři, čtyři týdny před play off. Ti kluci hráli o samotný postup, rvali se o to. Na Tampu pak šli rozjetí. Dobře věděli, co musí na ledě obětovat, aby v zápasech o všechno uspěli," míní Jeremy Roenick, expert NBC.

Bývalý útočník Chicaga, Phoenixu či San Jose tepe Stevena Stamkose a spol. za to, že se s příchodem play off nedokázali zlepšit. A vůbec se neohlíží na to, že jde o mančaft s nejvíce body, nejlepším oslabením i nejlepší přesilovkou v základní části.

"Je mi úplně jedno, jestli Tampa odehrála rekordní základní část, v play off stejně musíte dostat vaši hru na jinou úroveň.  Hrát dvakrát, možná třikrát lépe než v základní části. A to ti kluci zatím nezvládají," všímá si stále velmi populární J.R..

Vysvětlení, proč tomu tak je, nehledá v nějakém podcenění soupeře či liknavosti. "Není to tím, že by nechtěli hrát lépe a zvýšit obrátky, ale Columbus jim dokázal hokej znechutit, frustruje je a tvrdou prací jim bere potřebnou vůli a chuť do hry," oceňuje Tortorellův soubor.

Tampa nyní stojí před téměř nesplnitelnou výzvou - otočit sérii za stavu 0:3. To se v dějinách NHL stalo teprve čtyřikrát.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.