Proč nechal miliony na stole? Kvůli Stanley Cupu, říká Labanc

12. srpna 2019, 15:00

Tomáš Zatloukal

Sám o svém rozhodnutí mluví jako o laskavosti. Tím přijetí roční smlouvy na pouhý milion dolarů rozhodně bylo. Kevin Labanc se zachoval k San Jose nesmírně velkoryse, na stole nechal miliony dolarů, přitom v NHL ještě žádný velký balík nevydělal. Věří totiž, že Žraloci mají velkou šanci na jaře 2020 dobýt Stanley Cup.

Ve třiadvaceti letech a po sezoně s 56 připsanými body, tedy v tuze slibném rozpuku své profesionální kariéry, Labanc učinil nevídané gesto.

Zřekl se peněz ve jménu sportovního úspěchu.

Talentovaný Američan mohl trucovat jako jiné hvězdičky se statusem RFA. Mohl se inspirovat u Mitche Marnera či Patrika Laineho a stát se pro generálního manažera Douga Wilsona pěkným bolehlavem.

Místo toho brzy kývl na krátkou a extrémně přívětivou smlouvu. Jeden rok, jeden milion dolarů. Přitom by se nikdo nedivil, kdyby oprávněně žádal delší kontrakt s průměrným platem někde mezi dvěma, třemi miliony dolarů.

"Myslím, že jsem Wilsonovi i celé organizaci Sharks udělal laskavost, když jsem takovou nabídku přijal. Wilson díky mému rozhodnutí má více peněz pod platovým stropem a může přivést jednoho, dva hráče," řekl Labanc pro NHL.com.

Jeden, dva hráči? Člověk nemusí chápat teorii relativity, aby mu bylo jasné, o kom je řeč. Stále je reálné, že v San Jose bude pokračovat Joe Thornton a vrátí se další veterán Patrick Marleau.

Labanc oba borce vyhlíží s nadšením. "Věřím, že nám to pomůže, abychom patřili mezi vážné kandidáty na zisk Stanley Cupu. A to je přesně pozice, ve které chceme být. Chceme v příští sezoně ten stříbrný pohár získat. Sezona je dlouhá a my potřebujeme mít co nejvíce kvalitních hráčů," ví.

Zmíněnou "team friendly" smlouvu podepsal i kvůli tomu, aby přes léto nemusel řešit zdlouhavá vyjednávání. "Chtěl jsem se soustředit sám na sebe a na letní přípravu," říká přesvědčivě. Touží předvést, že výkony z minulého ročníku nebyly náhodné (k 56 bodům jich přidal v play off devět). A hlavně chce San Jose pomoct k vysněnému cíli.

Hokejový grál pronásleduje se zarputilostí loveckého psa. 

Mimo led už udělal maximum. Za pár týdnů se Labanc bude činit i mezi mantinely.

Rodák z newyorského Staten Island nepochybně věří, že se mu jeho velkorysost vyplatí. Nejprve na sportovním poli a poté i v penězích.  Je takřka jisté, že za rok podepíše za mnohem lepších podmínek.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.