Předpověď vytetovaná na kůži, dva tatéři z Tampy ukazují rivalitu mezi fanoušky

8. června 2015, 19:00

David Motloch

Finálová bitva NHL mezi Tampou a Chicagem se zdaleka neodehrává pouze na ledě. Rivalitu mezi oběma fanouškovskými tábory jde sice nejlépe zachytit během zápasů na televizních kamerách, leckteré příběhy se ale odehrávají v ústranní. Jeden z těch nejzajímavějších přináší dva Tatéři z Tampy. Jeden z nich pochází z Chicaga a nedá na Blackhawks dopustit, druhý drží palce Lightning. Oba dva tatéři se pak rozhodli k nevídané věci – vytetovali si své oblíbené kluby na tělo s textem – Vítězové Stanley Cupu 2015.

Johny Baker a Cody Neal pracují v Tampě jako dva spolupracující tatéři. Své malířské umění se snaží lidem předat pomocí jehly na jejich těla. Především se však jedná o dva nerozlučné kamarády a také velké hokejové fanoušky. A je to právě láska k hokeji, která se oběma kamarádům zaryla pod kůži více, než dokáže kdejaký inkoust z tatérské jehly.

Přestože oba dva nyní pracují a živí se svým řemeslem v Tampě, každý z nich má o svém favoritovi na vítěze Stanley Cupu jiný názor. Rozpor tak nastává už v základní otázce – Tampa nebo Chicago? Johny Baker se do Tampy přestěhoval právě z Chicaga, místní Lightning má rád, přesto nedá na své Blackhawks dopustit. Cody Neal si samozřejmě o vítězi slavného podstavce myslí pravý opak.

Asi není příliš velkým překvapením, jakým způsobem se oba tatéři rozhodli dát své názory najevo. Ano, tatérské řemeslo zde hrálo svou hlavní roli. Baker s Nealem si totiž nechali na svá těla vytetovat loga svých oblíbených klubů s nápisem – Vítězové Stanley Cupu 2015.

Celá záležitost vznikla v rámci sázky obou kamarádů. Ti se během konferenčního finále letošního play-off spolu vsadili, že pokud jejich týmy postoupí do finále, nechají si tato loga klubů s nápisem na sebe vytetovat. „Nejprve udělal tetování on mě, pak jsem otetoval i já jeho,“ řekl Baker s téměř bratrskou láskou a poutem ke svému tatérskému parťákovi.

„Pracujeme spolu tak často, že už jsme opravdu jako bráchové. Dá se říct, že se jedná o bratrskou soutěž,“ prohlásil Baker, který řídí centrum Atomic Tattoos na West Waters Avenue v Tampě. Je to právě přistěhovalec z Chicaga, který v loňském roce nechal u sebe zaměstnat Codyho Neala.

A že se vytetování možných budoucích šampionů letošní NHL může někomu zdát jako ukvapený a šílený krok? Baker má jasno. „Jenom to celou sérii ještě více zintenzivní. Naštěstí, tohle je něco, co je součástí naší práce. Jedná se o příběh, který budeme na sobě nosit dalších 5, 10 i 15 let. Nikdo z nás dvou si to tetování neodstraní, to je pointa celé sázky.“

Za stavu 1:1 na série mezi Lightning a Hawks si oba tatéři mohou ještě mnout ruce. Za pár dalších zápasů ale bude znám vítěz letošního Stanley Cupu, a je jasné, že jedno či druhé tetování už tak dobře vypadat nebude. Tu základní otázku si ale můžete položit i vy – Tampa nebo Chicago?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.