Pozor! Pochodem vchod! Jednička draftu 2017 plní vojenskou službu

20. června 2020, 4:35

Václav Jáchim

Nucenou pauzu v NHL řešila většina hokejistů krátkým odpočinkem a pak tvrdým tréninkem na případné pokračování soutěže, Nico Hischier stihl navíc jednu nezvyklou povinnost. Jednička draftu 2017 totiž doma ve Švýcarsku nastoupila na vojenskou službu.

Ta je pod Alpami povinná, od roku 1990 k ní existuje alternativní možnost práce v sociálních službách. Branná povinnost se týká i sportovců včetně těch nejznámějších.

Nico Hischier se nástupu na vojnu mohl vyhnout. Jelikož pracuje trvale v zahraničí, mohl požádat o odklad. Útočník New Jersey Devils toho ovšem nevyužil a nastoupil do výcviku společně s ostatními vrstevníky.

Podobný krok učinilo v nedávné minulosti několik finských hokejistů z NHL, například obránce Olli Määttä z Chicaga nebo Mikko Rantanen, útočná hvězda Colorada.

Hischier nastoupil do armády i s ohledem na to, že hokejistu Devils se netýká účast ve Stanley Cupu a sezona pro něj definitivně skončila. Ta příští odstartuje patrně až v prosinci, možná dokonce v průběhu ledna 2021.

Nico Hischier je jedním z největších talentů švýcarského hokeje. První jednička draftu NHL ze země Helvétského kříže strávila ve slavné lize zatím tři sezony, v té poslední sehrál klubový spoluhráč Pavla Zachy 58 utkání, zaznamenal 14 branek a 22 asistencí.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.