Pastrňák sní o Stanley Cupu. Chystá se s Hertlem, Vránou či veterány

9. srpna 2018, 20:05

Adam Bagar

Připravuje se na novou sezonu v Bostonu, ale zároveň stíhá i další akce. Naposledy se David Pastrňák ukázal v holešovické Tipsport areně, kde splnil sen několika malým hokejistům.

O účast na tréninku s hvězdným útočníkem se soutěžilo po celé republice v prodejnách Bauer, těm šťastným pak David Pastrňák předával své zkušenosti. Role kouče se ujal skvěle. Mladé naděje si akci pochvalovaly, odnesly si z ní i pár cenných úlovků včetně fotek a autogramů.

Nejlepší český hokejista posledních dvou sezon se však v posledních dnech věnuje především tréninku, aby pak do Bostonu přijel dobře připravený. „Teď jsem zrovna v té největší přípravě, kdy chodím třikrát týdně na led a pětkrát jsem v posilovně,“ prozrazuje český reprezentant.

Místo sprintů si jdu raději zahrát fotbal či tenis

Ten nepatří k velkým oblíbencům letní přípravy. „Ale letos zatím ten čas letí hrozně rychle,“ usmívá se David Pastrňák, jenž už od půl sedmé ráno makal v posilovně. „Pak jdu na tenis, od dvanácti máme led a odpoledne přijde nějaká regenerace,“ popisuje svůj čtvrteční program.

Přípravu se snaží oživit dalšími sporty. „Místo nějakých sprintů si jdu raději zahrát fotbal nebo tenis. V tom máte taky sprinty a nemusíte někde běhat do kolečka, to mě nebaví. Takže raději chodím na takové sporty, které mi to trošku zpestří. A vlastně tím i trénuju,“ líčí spokojeně.

Na led jezdí do Letňan. „V úterky a čtvrtky hrajeme dvě hodiny proti sobě. Je nás deset, pět na pět a je to docela záhul,“ přiznává dvaadvacetiletý útočník s tím, že se v polovině srpna chystá tréninkové dávky na ledě navýšit. „To chodím i čtyřikrát týdně,“ doplňuje David Pastrňák.

V letňanském stánku se potkává se zajímavými hráči. „Je tam dobrá sestava. Chodí tam třeba Tomáš Hertl, Filip Chlapík, Jakub Vrána, Venca Karabáček. Pak taky starší kluci jako Tomáš Vlasák, Jarda Hlinka, Radek Duda, Petr Nedvěd občas přijde. Vždycky si tam rád zahraju.“

Vím, že když budu zdravý, tak ty body přijdou

Do Ameriky se vrací už 1. září a určitě by se nezlobil, kdyby tam potvrdil vzrůstající tendenci získaných bodů. Naposledy jich v základní části nasbíral osmdesát, předtím sedmdesát. „Cíle si nedávám. Hlavně, aby mi vydrželo zdraví. Vím, že když budu zdravý, tak ty body přijdou.“

Asi jako každý hráč v NHL sní Pastrňák o Stanley Cupu. „Máme v Bostonu dobré jádro lídrů, kteří tam nebudou deset let. Máme na to tři, čtyři roky. Zdeno Chára, David Krejčí nebo Patrice Bergeron už to vyhráli a vědí, jak za to vzít. Tak věřím, že se to povede,“ přeje si na závěr.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.