P. K. Subban se stěhuje! Nashville jej vyměnil do New Jersey

22. června 2019, 19:09

Matěj Hodoval

Velká výměna se uskutečnila na trase Nashville – New Jersey. Obránce P. K. Subban míří od Predátorů k Ďáblům, opačným směrem pak putují dva zadáci a dvě volby ve druhém kole draftu.

New Jersey obětovalo za třicetiletého Subbana dva mladé beky – čtyřiadvacetiletého Stevena Santiniho a o necelé dva roky mladšího Jeremy Daviese. Nashville zároveň získal volbu ve druhém kole právě probíhajícího draftu a volbu ve druhém kole příštího výběru.

Subban, jemuž běží osmiletý kontrakt na devět milionů dolarů ročně, se stěhuje již podruhé ve své kariéře. Po svém příchodu do Nashvillu z Montrealu stihl za Preds odehrát tři sezony a v každé z nich si navíc zahrál také ve vyřazovací části.

Nyní mění zadák se 645 starty v National Hockey League na kontě dres podruhé v kariéře.

Na druhé straně do Nashvillu přichází o dost nezkušenější duo. Jeremy Davies čeká ve svých dvaadvaceti letech na první příležitost v NHL. Dosud se neobjevil ani ve farmářské AHL.

Jeho kolega Steven Santini je na tom o něco lépe. V uplynulé sezoně naskočil v dresu Devils do devětatřiceti duelů s bilancí jeden gól a tři asistence. Co se odehraných zápasů týče, byl tento ročník pro Američana zatím tím nejúspěšnějším.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.