Obrovský zájem o zadáky Wild, ve hře jsou třeba Toronto a Montreal

14. února 17:38

Jiří Sameš

Obrovský zájem je před uzávěrkou přestupů o zadáky Minnesota Wild, konkrétně se jedná o obránce Jonase Brodina, Matta Dumbu. Tým zdá se nemá s jejich výměnou problém. Kdo je tedy ve hře o jmenované muže?

O služby Matta Dumby mají asi největší zájem Toronto Maple Leafs. Zůstává však otázkou, zda kanadský tým dokáže Wild poslat dostatečně dobrou protihodnotu.

Minnesota požaduje za Dumbu kvalitního centra, jak jsme vás informovali už před pár dny v našem online přenosu. V tomto případě by mohli Maple Leafs nabídnout útočníka Alexandera Kerfoota, plus nějaké další "dílky".

Obdobná situace platí i pro výměnu Jonase Brodina. Také zde si Wild nárokují hodnotného středního útočníka.

Co se Brodina týče, favoritem jsou Montreal Canadiens, kteří potřebují posílit defenzivu. Čtyři až šest týdnů jim totiž bude scházet obránce Shea Weber. Protihodnotou Minnesotě může být útočník Max Domi.

O jmenované hokejisty projevili zájem ještě Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Tampa Bay Lightning, Vegas Golden Knights a Winnipeg Jets. 

Dumba, pětadvacetiletý Kanaďan, je pod smlouvou až do konce sezony 2022-2023.

Aktuálně mu běží druhý rok z pětiletého kontraktu na celkem 30 milionů dolarů, který podepsal s Wild 21. července 2018. Počínaje obdobím 2021-2022, dohoda zahrnuje modifikovanou doložku o nevyměnitelnosti (deset týmů).

V sezoně 2019-2020 odehrál zatím 57 zápasů, přičemž v nich vstřelil čtyři góly a zapsal celkem 20 kanadských bodů.

Brodinovi, šestadvacetiletému Švédovi, vyprší smlouva po skončení sezony 2020-2021.

Aktuálně mu běží předposlední, pátý rok z šestiletého kontraktu na celkem 25 milionů dolarů, který podškrtl s Minnesotou 13. října 2014.

V letošním období odehrál zatím 57 zápasů, přičemž v nich vstřelil dva góly a zapsal celkem 24 kanadských bodů.

Wild hráli po Utkání hvězd NHL 2020 sedm zápasů s bilancí 4-2-1.

V tabulce Západní konference jsou potom nyní na jedenáctém místě (bilance 27-23-7). Jejich ztráta na druhou divokou kartu, kterou aktuálně drží Arizona Coyotes, činí tři body.

Uzávěrka přestupů NHL 2020 je na programu 24. února.

Pozn.: Wild propustili 14. února z pozice hlavního trenéra Bruce Boudreaua. Tým převezme dočasně Dean Evason, jenž byl předtím asistentem kouče. 

Sledujte:
Uzávěrka přestupů NHL 2020: O čem se spekuluje v zámoří? – online

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.