Nový majitel na obzoru. Na Coyotes si brousí zuby miliardář

12. června 2019, 17:36

David Zlomek

Arizona Coyotes se stali součástí NHL v roce 1996, kdy se do pouště přesunuli z Winnipegu. Nicméně nedá se říct, že by se za tu dobu nějak pevně usadili. Pořád se objevují nějaké otazníky. Bude tým konečně konkurenceschopný a bude útočit na Stanley Cup? Budou se Coyotes zase stěhovat? Bude nová hala? Bude zase nový majitel?

Na poslední otázku podle všeho budou znát příznivci Coyotes odpověď za chvíli. O odkup většinové části organizace má zájem americký miliardář Alex Meruelo. Ten vlastní mimo jiné například řetězec restaurací v Los Angeles, kasino v Las Vegas nebo dokonce ostrov blízko španělské Menorcy. Jeho majetek se údajně šplhá přes dvě miliardy dolarů.

Současnému majiteli Arizony Andrewu Barrowayovi by tak podle zámořských informací zůstal menšinový podíl.  

Jakákoliv koupě by musela být potvrzena Radou guvernérů NHL. Volit by se ale mělo brzy, přesněji 19. června. Celý nákup se však může protáhnout, počítá se tak s tím, že oficiálně bude vše uděláno nejpozději na konci léta. 

„Můžu potvrdit, že Alex Meruelo má velký zájem o koupi Arizony Coyotes,” řekl portálu The Athletic prezident Arizony Ahron Cohen. „Má za sebou vynikající výsledky na poli byznysu, což ho určitě zvýhodní.”

V roce 2018 odhadl prestižní časopis Forbes hodnotu Coyotes na 290 milionů dolarů. V NHL nemá žádný tým menší hodnotu. Meruelo tak rozhodně bude chtít hodnotu Coyotes navýšit, tedy tak, jak mu velí podnikatelský duch.

Nejasnost panuje nad dlouhodobou budoucností Coyotes. A to ve smyslu setrvání v městě Phoenixu. I přes to, že tým prodloužil nájem Gila River Areny, spekulace o jeho odchodu jinam neutichají. Organizace už několikrát zdůraznila, že chce zůstat tam, kde je, nicméně s příchodem nového majitele se může všechno změnit. 

Změnit se může ale hlavně tvář Coyotes. S novými penězi přijde nová energie. Říká se, že Meruelo je ochoten poskytnout větší prostředky, takže se možná Arizona konečně dočká nějakého velkého jména. Mluví se třeba o Philu Kesselovi nebo Mattu Duchenovi. 

Příchod nového vlastníka obvykle mívá okamžitý efekt, i když úspěch má jepičí život. Dobrým příkladem by mohla být Carolina Hurricanes. Ta se hned v prvním roce, kdy ji vede nový majitel, dostala do vyřazovacích bojů od roku 2009. 

Kojotům letos play-off uniklo jenom o kousek. Mají tedy kvalitní tým i dobrý trenérský štáb. Pozdvihne je nový majitel ještě výš?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.