Na stole leží miliony. A Carlson, van Riemsdyk či Perron to dobře ví

22. března 2018, 13:45

Vojtěch Balon

Několika hráčům napříč NHL končí jejich stávající smlouvy v příhodný čas. Ti, jimž je tento článek věnován, dokázali svou formu výborně načasovat, na letním trhu s neomezeně volnými hráči (UFA) o ně bude enormní zájem. A John Carlson, James van Riemsdyk či David Perron si pořádně namastí kapsy.

John Carlson, Washington Capitals

Opora washingtonské defenzívy se s dallaským Johnem Klingbergem přetahuje o čelo bodování obránců a je dokonce jedním z horkých kandidátů na Norrisovu trofej pro nejlepšího beka soutěže. „John je letos neuvěřitelný, táhne nás ve všech ohledech,“ pravil jeho spoluhráč Matt Niskanen. Carlson bude požadovat dlouholetý kontrakt s ročním příjmem přesahujícím 7 milionů dolarů, nechme se překvapit, zdali se taková částka Capitals vejde pod platový strop.

James van Riemsdyk, Toronto Maple Leafs

Třicetigóloví střelci nejsou k dispozici jako houby po dešti, James van Riemsdyk ale bude prvního července výjimkou. Dvojka draftu 2007 se dere mezi desítku nejlepších snajprů v lize a generální manažer Toronta Lou Lamoriello se nechal slyšet, že by van Riemsdyka rád udržel, americký reprezentant ale bude určitě požadovat částku přesahující jeho aktuální roční příjem 4,25 milionů dolarů.

David Perron, Vegas Golden Knights

Zdálo se, že kariéra rychlonohého Kanaďana pomalu uhasíná. Perron často měnil kluby, nikde se ale pořádně neuchytil. Až ve Vegas. Devětadvacetiletý křídelník v této sezóně nasbíral už 66 kanadských bodů a je jedním z hlavních důvodů, proč předem odepisovaní Golden Knights stále drží první příčku v Pacifické divizi.

Rick Nash, Boston Bruins

Za New York Rangers letos Nash nasbíral pouhých 28 bodů v 60 zápasech, už třiatřicetiletému brouskovi však očividně prospěla změna prostředí v podobě výměny do Bostonu. O tom, kolik si Rick Nash v příštích letech vydělá, ale rozhodnou až vyřazovací boje, ve kterých to bývalému kapitánovi Columbusu dlouhodobě moc nelepí.

John Tavares, New York Islanders

Nelze nezmínit ani hvězdného Johna Tavarese, který s New York Islanders stále nepodepsal novou smlouvu a spoustě příznivců celku hrajícího v brooklynském azylu začínají rašit vrásky na čele. Navíc to vypadá, že Islanders už pošesté během Tavaresova devítiletého působení v klubu nepostoupí do play-off. Na otevřeném trhu si Tavares bez mrknutí oka může říct o 10 milionů dolarů ročně, najde do té doby s generálním manažerem Garthem Snowem společnou řeč?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.