Kovalčuk se zapojil do přípravy s Kings. NHL se hodně zrychlila, říká

12. září 2018, 15:00

Jan Šlapáček

Na velký návrat na zámořský led se chystá útočník Ilja Kovalčuk, který se po pěti letech strávených v domovině rozhodl vrátit do NHL a na začátku července se na následující tři roky upsal Los Angeles. Otázkou je, jak tento návrat zvládne a jak dokáže Kings pomoci.

„Máme skvělý tým. Spousta kluků v kabině ví, jak se vyhrává," řekl Kovalčuk pro LA Kings Insider po neformálním tréninku. „Máme i skvělého brankáře, určitě musíme být považování za možné favority na vítězství," dodal posléze.

Kings v posledních letech na úzkou špičku favoritů herně ztráceli, příchod ostříleného a úspěšného útočníka by měl klubu pomoci k tomu, aby se vrátil zpátky na výsluní. A pokud máte v týmu hráče jakými jsou Drew Doughty, Anže Kopitar, Jeff Carter, Jonathan Quick a nově i Ilja Kovalčuk, tak by bylo chybou, abyste mezi favority vůbec nepatřili.

Otázkou zůstává, jak se na Kovalčukovi podepíše pětileté působení v Rusku. Před odchodem do KHL v Americe válel, NHL se ale od té doby výrazně změnila a je nejisté, jestli si ruský forvard zvykne na nový styl.

„V létě jsem se připravoval stejně jako každý rok. Hodně jsem běhal, pracoval v posilovně, nic lehkého. Nicméně jsem začal dříve bruslit, protože NHL se zrychlila. Dříve jsem s bruslením začínal až přímo na kempu, nyní jsem ale několik týdnů strávil i na ledě," prozradil Kovalčuk o své přípravě na nový ročník.

Za pár dní oficiálně začnou tréninkové kempy a ruský útočník začne se spoluhráči hledat fungující chemii. Na otázky směřující k tomu, kolik si myslí, že udělá kanadských bodů, ale neodpověděl.

„Chtěl bych umět předpovídat budoucnost, ale bohužel nejsem kouzelník. V létě jsem ale tvrdě trénoval, budu hrát s šikovnými hráči, takže to bude jednodušší. Moc se na to těším."

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.