Konec Sedinů se blíží, teď ale musejí Vancouver táhnout

16. prosince 2017, 14:05

Jakub Hromada

Henrik s Danielem toho už leccos v NHL zažili, po sezóně jim navíc v Canucks končí smlouva a novou zřejmě nedostanou. Nicméně nyní se zranili Horvat s s Baertschim a všechno opět stojí na nich.

Psal se rok 1999, když byl na draftu jako jednička vybrán Čech Patrik Štefan. Poté přišel na řadu Vancouver se svými dvěma volbami. Těžko říct, jak dlouho se rozmýšleli, koho vezmou jako druhého, nakonec to byl Daniel Sedin, Henrik šel hned za ním. Za tu dobu odehráli oba přes 1000 zápasů v jedné organizaci.

Pouze čtyři hráči z tohoto draftu odehráli v NHL doposud 1000 zápasů. Nejvíce jich má Henrik – 1280, dále Daniel – 1257, z hlubin byl vybrán Henrik Zetterberg, jenž se pyšní 1031 duely a Radim Vrbata, jenž nastoupil dokonce do 1041 utkání.

Nyní ovšem čelí situaci jako za dob jejich největší éry, musí Vancouver táhnout. Dvě mladé pušky totiž hlásí zranění, Sedinovi se tak posunuli zpět do první řady, vedle nich se střídají Vanek, Eriksson a Boeser. Ačkoliv se poslední tři roky bodově zhoršují, teď musejí dokázat, že na tuto ligu stále mají a dokáží být oporou.

A to zmíněná zranění dvou mladých hvězd nepatří mezi zanedbatelná. Bo Horvat si poranil nohu a bude chybět šest týdnů, Sven Baertschi má zlomenou čelist a i bez něj se budou muset Kosatky obejít zhruba na pět týdnů.

Vancouver má třetí nejhorší útok v Západní konferenci, horší už je jen poslední Arizona a San Jose, které má ale dva zápasy k dobru. Dokáží Sedinovi probudit celý tým a zvednout se až třeba k pozicím na play-off?

 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.