Kolik miliónů dostane Ondřej Kaše? Nejreálněji vypadá krátká překlenovací smlouva

1. srpna 2018, 18:30

Jiří Lacina

Bez smlouvy v NHL zůstává stále několik českých hokejistů. Zatímco Aleš Hemský, Ondřej Pavelec a možná i další v lize lig už kariéru pravděpodobně neprodlouží, Ondřej Kaše se o budoucnost obávat nemusí. Rtuťovitý hokejista má za sebou životní sezónu a otázka nezní kdy, nýbrž za kolik a na jak dlouho se Anaheimu upíše. A právě v tomto duchu se v zámoří čile spekuluje.

Jako mustr může posloužit kontrakt Brandona Montoura, čtyřiadvacetiletého beka, který před týdnem podepsal s Ducks dvouletý překlenovací pakt. Ročně si podle něj přijde na 3,38 miliónu dolarů. Klub se tak vyhnul arbitráži, ke které byl zmíněný hokejista přihlášen.

Také Kaše je v pozici chráněného agenta, i když podmínky pro možnost přihlášení se k arbitráži ještě nesplňuje. Je mu jen o dva roky méně a má za sebou rovněž průlomový ročník. Otřes mozku a další drobná zranění mu loni nedovolily odehrát víc než 66 utkání, i to ale stačilo, aby si udělal jméno. Dvacet nastřílených branek z něj učinilo druhého týmového střelce, 38 bodů byl pátý nejlepší výkon.

Z nezkušeného zelenáče, který sloužil především jako záplata na uvolněná místa v sestavě, se stal plnohodnotný útočník pro důležité okamžiky. „Je to vzrušující mladý hráč, v naší partě je to takový králíček Duracell,“ popsal energickou hru podsaditého Čecha trenér Randy Carlyle. „Nikdy se nevzdává, přitom je to stále tak mladý hokejista. Někdy se musíme štípnout při vědomí, jak mladý stále je.“

Proti Montourovi je Kaše v mírné nevýhodě, přesto má v ruce několik trumfů, na základě kterých by se mohl dočkat solidní nabídky. Je mladý, je rychlý, je na vzestupu. Anaheim může jít do rizika, pojistit si ho dlouhodobě a možná tak ušetřit nějaké peníze. S ohledem na hráčovou omezenou zkušenost se ale jeví pravděpodobnější kratší překlenovací kontrakt.

Matt Cane z Hockey Graph předpovídá rodákovi z Kadaně dvouletou smlouvu s ročním příjmem 1,77 miliónu dolarů. To by bylo levné řešení. S Montourem byl Cane ve svém odhadu oproti realitě o 30 procent níž. Také odborníci z hockeywriters.com se domnívají, že Kaše si přijde na lepší peníze. Smlouva kolem 3 miliónů ročně by Ducks pořád nechávala dostatečný prostor pod platovým stropem na podpisy dalších hráčů.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.