Kdybych skončil, možná bych byl šťastnější, říká Jágr. Hokej ale pořád miluje

15. srpna 2018, 6:33

Zdeněk Kamínek

Až v pátém přípravném utkání na novou sezonu nastoupil za Rytíře Jaromír Jágr. Premiérové letní střetnutí kladenské ikoně nevyšlo podle představ, Kladno v Ústí nad Labem podlehlo domácímu Slovanu 4:6. V kladenském dresu se předtím Jágr objevil naposledy 20. března 2018, během semifinále play off první ligy v Českých Budějovicích.

„Přežil jsem to. A jsem rád. Bohužel, nepodařila se nám poslední třetina. Máme ještě necelý měsíc, než začne soutěž. Je na čem pracovat,“ svěřil se svými prvními dojmy po utkání olympijský vítěz z Nagana.

Jaké byly pocity hned po zápase?
Budu to pořád dokola opakovat stejně, a to nic moc. Cítím se, jak si zasloužím. Chtěl jsem se dostat hlavně co nejdřív do hry. Byl jsem trochu zraněný. Kdybych ne, tak jsem hrál už v předchozích přípravných utkáních. Vím, že pouze zápasy mě do toho mohou nějak dostat.

Jste rád, že jste po dlouhé době absolvoval celé utkání? 
Kdybych jezdil trochu víc, asi bych tak dlouho nevydržel. Hlavně bychom se ale měli bavit o mužstvu než o mně.

Zápas jste odehrál s Petrem Vampolou v prvním útoku. Jak vám to s ním na ledě vyhovovalo?
Jeho výkon jde nahoru a klesá se spoluhráči. Určitě můj výkon ovlivní jeho. Čím lépe se budu cítit já, tak tím lépe se bude cítit on.

Nehrál jste téměř pět měsíců. Co pro vás bylo nejtěžší?
Nebudeme si namlouvat, že i naše druhá nejvyšší soutěž je pořád kvalitní. Všichni hráči umí bruslit, jsou silní a dobře trénovaní. Roli tu nehrají ani třicetileté zkušenosti. Nakonec stejně rozhoduje fyzická připravenost a bruslení hráčů.

Dával jste si větší pozor na osobní souboje?
Střety nebo souboje mi nikdy nevadily. To bych nemohl hrát tak dlouho v NHL. Záleží hlavně na tom, jak se cítím fyzicky.

Je těžké hrát a soustředit se na sebe, a ještě kontrolovat hráče v roli šéfa?
Nemyslím si, že spousta hráčů hraje o smlouvu. Až na pár výjimek jsme měli v Ústí nad Labem tým, který by měl nastoupit v základu. Někteří kluci jsou ještě zranění a s dalšími se doufám domluvíme. Základ v Ústí nad Labem byl.

Vytkl jste něco hráčům po prohře?
Hráčům jsem vyloženě nic neříkal. Vím, že trenér upozorňoval, že jsme udělali chyby. Za stavu 4:2 jsme měli dvě špatné přihrávky na soupeřovu hokejku. To se někdy stává. Soupeře jsme dostali do hry a potom se to trochu otočilo. Dá se říci, že do té doby klidnější zápas. Slovan začal víc létat, pro nás to bylo těžší.

Za stavu 4:5 jste hráli 53 sekund před koncem zápasu power play. ale vy jste se na ledě neobjevil. Proč?
Na ledě a v poslední minutě by měli být hlavně hráči, kterým se nejvíc dařilo. A ti hráči tam byli.

Líbila se vám atmosféra v Ústí nad Labem a návštěva 1451 diváků?
Na to, že to byla příprava, přišlo docela dost lidí. Což je dobře pro Ústí. Hala je tu dobrá a příjemná.

Potkal jste se po dlouhé době i s ústeckým trenérem Janem Čalounem, s nímž jste si zahrál v reprezentaci. Měli jste čas si spolu promluvit?
Akorát jsme se pozdravili. Po dnešním výkonu mě asi do Ústí tahat nebude.

Co vám ukázal první zápas?
Chtěl jsem konečně hrát. Moc dobře vím, že čím rychleji budu hrát, tak to pro mě bude lepší. Budu muset shodit pár kil a dostat se do tempa. Není jednoduché hrát se 115 kilogramy, když ostatní mají 70. Hlavně jsem se bál, aby se mi něco nestalo. První zápas mi ukázal, že mám na čem pracovat. Bude to obrovská dřina dostat se do nějaké pohody. Pro mě i pro mužstvo.

Budete hrát i v nejbližším dalším utkání, které Rytíře čeká v pátek doma s týmem Karagandy?
Se mnou je to trochu složitější. Nemám jen hokej. Točím ještě reklamy, které pomáhají našemu klubu. Jsou různá focení a reklamy, můj program se může změnit. Nevím, jestli bud v pátek hrát.

Můžete nastoupit letos v extralize za Třinec, který o vás stál už v minulém ročníku?
Všechno záleží na tom, jak se budu cítit. Asi by byl zbytečné hrát extraligu v takové formě. Ze svých zkušeností vím, že když to člověk nevzdává a dává tomu maximum, tak se může z minuty na minuty všechno otočit. To je moje motivace. Kladno má dlouhodobé vztahy s Třincem, proto bych mohl hrát i tam.

Hokej pořád milujete?
Život bez hokeje bych si dokázal samozřejmě představit. Kdybych teď skončil, možná bych byl šťastnější. Mám určitou odpovědnost ke klubu i k lidem, kteří to se mnou táhnou. I k dětem, které máme. Kdyby mi někdo slíbil, že když hrát nebudu a klub bude pokračovat, tak nemám problém skončit. Hokej miluju, ale není pro mě to nejdůležitější. Hlavní důvod, proč hraju, je to, že mám určitou odpovědnost. Lidé, kteří pracují v našem klubu a mohli by jít někam jinam, zůstali z toho důvodu, jelikož věřili, že se vrátím. A klub podrželi v těžkých podmínkách. Bylo by ode mě nefér, kdybych se na to vybodl.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.