Kadri se dozvěděl trest. Proti Bostonu si už nezahraje

16. dubna 14:30

Jan Vojkůvka

Hokejový útočník Nazem Kadri Torontu už ve zbytku prvního kola play off proti Bostonu nepomůže. Rozhodla o tom disciplinární komise NHL, která Kanaďana suspendovala pro zbytek série s Bruins.

Kadri byl potrestán za svůj zkrat z druhého zápasu série, kdy necelých šest minut před koncem trefil krosčekem Jakea DeBruska z boku do hlavy. Za to vyfasoval od rozhodčích trest na 5 minut + do konce utkání.

 

Původně mělo být o Kadriho osudu rozhodnuto už v neděli, ale slyšení bylo přesunuto na pondělí a Kadri byl osobně přizván. To svědčilo o tom, že se nebude jednat o krátkou suspendaci na jeden nebo dva zápasy. 

Délka trestu je tedy podle informací flexibilní a může trvat 3-5 zápasů, podle toho, jak dlouhá bude série mezi Torontem a Bostonem. Kadri musel vynechat už třetí zápas, ve kterém jeho Maple Leafs zvítězili 3:2. Informace o tom, že by se suspendace měla přenášet do případného druhého kola, pokud by Toronto postoupilo, zveřejněny nebyly a dá se tak očekávat, že by pro konferenční semifinále měl být svému týmu dostupný.

Osmadvacetiletý útočník byl suspendován už počtvrté v kariéře a podruhé v řadě v play off. Už v minulé sezoně se dopustil proti Bostonu faulu, na který si disciplinární komise NHL počíhala. Tehdy v prvním utkání série narazil svým bokem hlavu Tommyho Wingelse na mantinel a musel si odpykat třízápasový trest.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.