Howard odmítá spekulace o výměně, kariéru chce ukončit v Detroitu

11. ledna 2019, 16:00

Jan Vojkůvka

Věrnost nade vše. Možnost být členem týmu, který bude v této sezoně usilovat o Stanley Cup, rozhodně není lákadlem pro zkušeného brankáře Jimmyho Howarda. Ten odmítá přistoupit na jakékoliv spekulace ohledně možného trejdu. „Kariéru chci končit tady, v Detroitu,“ říká rezolutně.

Detroitu se v této sezoně vůbec nedaří a ke své smůle navazuje na bídné výkony z předchozích dvou ročníků, kdy se nedostal do play off. Po 45 odehraných zápasech jsou Red Wings až na 14. místě Východní konference se ztrátou 14 bodů na postupové příčky. 

Ačkoliv do konce základní části mají stále šanci se svým postavením něco udělat, a zabojovat o vyřazovací boje, reálně se spíš musí začít poohlížet po tom, jak co nejlépe využít vyššího postavení během draftu.

Na špatné výkony celého týmu doplácí i brankářská jednička Jimmy Howard, který ve 30 zápasech vychytal jen 11 výher. Ale i přes fakt, že jeho tým má jednu z nejhorších obran v lize, drží si zkušený brankář relativně slušné statistiky s průměrem 2,79 a úspěšností 91,6 %. A jako takový by tak mohl být lákavým „zbožím“ před koncem přestupového období, k němuž dojde 25. února.

Také by se za něho mohl Detroit získat vcelku slušnou protihodnotu, včetně dobré volby v draftu. Jenže Howardovy plány jsou zcela jiné. „Samozřejmě tu chci zůstat,“ řekl zkušený brankář, který všech 13 sezon v NHL odchytal v dresu Rudých křídel. „Toto město se stalo domovem nejen pro mě, ale pro celou mou rodinu. Rozhodně se nechci nikam stěhovat a je pro mě hrozně důležité, abych zde mohl jednou ukončit svou kariéru.“

Howardovi po sezoně končí jeho aktuální kontrakt, který uzavřel v roce 2013 na šest let v celkové hodnotě 31,75 milionů dolarů. Prioritou pro něho je, aby si vyjednal další smlouvu právě v Detroitu, kde žije společně se svou ženou Rachel a třemi dětmi.

„Věřím, že stále mám, co nabídnout. Pořád na to mám,“ uvedl Howard. „Jestli vidím světlo na konci tunelu? Jasně. Blíží se to. Jsem stále starší a vidím, jak do ligy pronikají stále mladší hráči. Ale na druhé straně chci pořád hrát a stále mám ještě nějaký čas před sebou,“ dodal gólman, který je s 232 vychytanými výhrami třetím nejúspěšnějším brankářem v historii Detroitu. .

O osudu Jimmyho Howarda by se mělo začít jednat během následujícího měsíce. Generální manažer Detroitu, Ken Holland, připustil, že v únoru by se měl sejít jak s brankářem, tak s jeho zástupci. „Chci si vyslechnout, nad jakou smlouvou uvažují,“ podotkl Holland.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.