Hill udivuje Arizonu. Bude z pouhého záskoku stabilní pozice v NHL?

6. prosince 2018, 12:00

Matěj Hodoval

Když Arizoně vypadla kvůli zranění v dolní části těla brankářská dvojice Antti Raanta – Darcy Kuemper, muselo vedení Kojotů jednat. Šanci v prvním týmu dostal mladík z farmy, od kterého jen málokdo čekal takovou show.

Adin Hill byl ze záložního celku v Tucsonu povolán před utkáním s Calgary. Následně odchytal 35 minut a 57 sekund rozdělených do dvou zápasů, s Flames a Wild, ve kterých pochytal všech šest střel, které na něj mířily. Na letošní debut od prvních minut však stále čekal.

Jeho čas ovšem brzy nadešel, chystal se do branky proti Nashvillu.

„Co bych mu vzkázal? Ať zůstane u toho, co normálně dělá. Klíčem k úspěchu je nebýt příliš vzrušený nebo nervózní. Prostě do toho jít s tím, že si jen zahraje,“ řekl před soubojem s Preds Corey Schwab, trenér arizonských gólmanů.

Hill vyslechl trenérova slova a dovedl svůj tým devětadvaceti zákroky a jubilejní nulou v NHL za vítězstvím 3:0. Tím navíc jeho spanilá jízda neskončila, dva dny na to vyjížděl v dresu s pouštním psem na hrudi opět jako gólman číslo jedna. Proti St. Louis inkasoval pouze jednou, stejně jako o duel později proti Kings. 

Výkony vytáhlého Kanaďana nemohla přehlédnout ani NHL samotná. Hillovo jméno se objevilo na seznamu tří hvězd uplynulého týdne, když obsadil druhou příčku za Markem Scheifelem z Winnipegu a předčil forvarda Panterů Jonathana Huberdeaua, jenž se umístil na místě třetím.

Adin Hill tak značně zamotává situaci v brankovišti Yotes. Rick Tocchet bude mít po návratu Raanty a Kuempera k dispozici čtyři maskované muže. Z kola ven pravděpodobně půjde Calvin Pickard, jehož si Kojoti stáhli z Philadelphie na vyplnění marodky. Dvaadvacetiletý Hill si s úspěšností zákroků přes 97 % hlasitě říká o více šancí. 

Celkově sedmdesátá šestá volba draftu 2015 si svou premiéru v nejlepší hokejové lize světa odbyla již v minulé sezoně, kdy odchytala čtyři střetnutí. Přídá jich letos více, nebo bude ve svém rozvoji pokračovat na farmě v Tucsonu?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.