Gól dne: Pointova show, hattrick za 91 vteřin

16. listopadu 2018, 9:43

Martin Zíta

Co se dá stihnout za minutu a půl? Třeba hattrick v NHL. Názorně to předvedl útočník Tampy Bay.

Lightning prohrávali o dva góly, než se Brayden Point chopil v samém závěru první slova. Na časomíře zbývalo už jen pár vteřin, když snížil na 1:2. Po návratu z kabiny v přesilovce přihodil bleskově ještě další dvě trefy.

Zabralo mu to pouze 91 vteřin herního času. Pozoruhodný kousek. Point se v noci postaral o druhý nejrychlejší hattrick od první vlny rozšíření NHL v roce 1967. Rychleji po zmíněném roce tři góly v řadě nasázel jen Derek Kings. Ten v dresu Islanders potřeboval 15. října 1991 proti Pittsburghu 78 vteřin.

Vůbec nejrychleji hattrick v historii NHL vstřelil Bill Mosienko, který to v dresu Chicaga v souboji s newyorskými Rangers 23. března 1952 zvládl za pouhých 21 vteřin.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.