Energie, charisma, zkušenosti. Jak „Subbanátor“ nabíjí New Jersey

8. října 2019, 14:00

Jiří Lacina

Dvaadvacetkrát nastoupil P.K. Subban během své kariéry proti New Jersey Devils, teď s hrůzou zjišťuje, že o téhle oblasti New Yorku fakticky nic neví. Vše se pochopitelně mění od jeho letního příjezdu, od právě startující sezóny je totiž po výměně s Nashvillem hráčem Ďáblů.

„Jedna věc, kterou jsem fakt nevěděl, jak zelené dokáže New Jersey být,“ řekl třicetiletý obránce novinářům. Se snoubenkou, o čtyři roky starší bývalou sjezdařkou Lindsey Vonnovou, jež bývá pro svůj půvab srovnávána s Sharon Stonem v dobách největší slávy, se upovídaný hokejista nastěhoval do Essex County. Jde o předměstí Jersey, kde si dvojice pronajala dům.

Líbí se jim tam. „Bylo by snadné si myslet, že New Jersey je betonová džungle, ale není to tak,“ pochválil nové prostředí Subban. „Je to skvělé místo k životu a založení rodiny. Lindsey a já jsme šťastní, že tady můžeme být.“

Jakkoli se Subbanovi spousta zeleně líbí, do New Jersey nepřišel, aby se schovával za zahradní sekačkou. Má být jednou z posil, která týmu pomůže k lepším výsledkům. Další je třeba osmnáctiletý Jack Hughes. Mimochodem, Devils mají v sestavě ze všech klubů v NHL nejvíc jedniček draftu. Vedle Hughese (2019) ještě Taylora Halla (2010) a Nico Hischiera (2017).

Kvalitní posilou je také šikovný Rus Nikita Gusev a mistr dorážek v předbrankovém prostoru Wayne Simmonds. Všichni proto doufají, že se nebude opakovat loňský propadák, kdy bez dlouhodobě zraněného Taylora Halla, vítěze Hart Trophy z předešlé sezóny 2017-18, skončilo mužstvo Ďáblů ve Východní konferenci až druhé od konce.

Potíže přetrvávají také v ekonomické oblasti. Návštěvy klesly na průměrných 14 834 diváků, což byl 26. nejlepší výsledek v 31 členné lize. Jinými slovy šestý nejhorší. U Devils bohužel nejde o nic neobvyklého, mezi nejhorší ligovou šestkou v návštěvnosti skončili Ďáblové popáté za sebou. Podle Sports Business Journal bylo New Jersey také nejméně televizně sledovaným týmem.

Trenér John Hynes si přál „větší, silnější a nepříjemnější“ kádr. Změny si žádal především v obranných řadách. To byl hlavní důvod angažování muže, jenž sám o sobě hovoří jako „Subbanátorovi“. Muže, který s ohledem na svůj hvězdný status a tradiční výřečnost může být tahákem také pro fanoušky. Je samozřejmě brzo hodnotit, ale na první domácí duel přišlo 16 514 diváků.

„Konečně máme někoho, kdo ví, jak se v určitých situacích chovat. Na tripech po hřištích soupeřů nebo v těžkých duelech. Může nás řídit,“ těší se na zkušenosti charismatického beka Hynes.

 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.