Dojde konečně k vytoužené výměně? Pittsburgh opět nabízí Kessela

6. prosince 2018, 16:01

Jan Vojkůvka

Ačkoliv Phil Kessel má zaděláno na nejlepší sezonu v kariéře, co se produktivity týče, spekulace kolem jeho osoby opět nabírají na obrátkách. Podle všeho se Pittsburgh zajímá o možnost výměny svého hráče.

Podle několika zdrojů, z nichž mezi nejdůvěryhodnější patří Elliotte Friedman ze Sportsnetu, se Penguins poptávají, zda by některý z dalších týmů NHL neměl zájem o obchod. Nenabízí přitom nikoho jiného než vysoce produktivní křídlo, a to Phila Kessela.

Pittsburgh v této sezoně neprožívá zrovna šťastné chvilky. Sice se mírně zvedl ode dna Východní konference, ale s 27 body z 26 zápasů spokojený být nemůže. Generální manažer týmu Jim Rutherford usilovně pracuje na nápravě, a podařilo se mu získat Tannera Pearsona a Marcuse Pettersona. Z týmu naopak odešli Carl Hagelin a Daniel Sprong.

Změny v sestavě však příliš velkou změnu nepřinesly a do popředí se opět dostala otázka, jestli by se nedalo něco vymyslet s Kesselem.

Jednatřicetiletý Američan ve 26 zápasech nastřílel 10 branek a přidal 19 asistencí, což jsou výborná čísla. Jenže problémem pro případnou výměnu je poměrně vysoký osmimilionový roční plat. Kessel zatěžuje platový rozpočet Pittsburghu částkou 6,8 milionů dolarů. Zbývajících 1,2 milionů z platu stále platí jeho původní zaměstnavatel z Toronta, odkud v roce 2015 k Tučňákům přišel.

Komplikací pro Penguins také je, že nemohou obchodovat jen tak s někým. Kessel totiž má ve smlouvě podmínku, že si může určit 8 týmů, do kterých by případně šel. Podle dostupných informací byl už po minulé sezoně, kdy se poprvé dostal přes 90 kanadských bodů (34+58), otevřený odchodu do Arizony, kterou trénuje Rick Tocchet. Ten byl jako asistent v Pittsburghu během úspěšných sezon zakončených ziskem Stanley Cupů v letech 2016 a 2017.

S Pittsburghem Kessel započal letos už čtvrtou sezonu a během svého působení u týmu odehrál 272 zápasů s bilancí 93 branek a 157 asistencí. Od začátku ročníku se opět nachází ve výborné produktivní formě. Podaří se Penguins z jeho formy vytěžit něco i na obchodním poli?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.