Dobrý holub se vrací. Plekanec dostal velmi slušnou roční smlouvu od Montrealu

1. července 2018, 18:51

Jiří Lacina

Moc si přál ještě o rok prodloužit kariéru v NHL a moc si přál, aby to bylo v Montrealu. Nijak to neskrýval. A přestože je současná NHL k hokejistům nad třicet let mimořádně tvrdá a konkrétně Montreal zvlášť neoplývá přehnanými ohledy vůči svým hráčům, jeho přání nezůstalo nevyslyšeno. Tomáš Plekanec má těsně po otevření trhu s volnými hráči v kapse roční kontrakt s Canadiens.

„Jak jsem řekl už dřív, rád bych se vrátil do Montrealu. Taková je moje priorita a Marc Bergevin řekl, že by mě rád měl zpět. Věci se mohou měnit podle toho, jako budou plány na příští sezónu, takže uvidíme na konci června,“  řekl Tomáš Plekanec před zhruba pěti týdny.

Hráčovou nespornou výhodou bylo, že ho dobře zná jak trenér Claude Julien, tak generální manažer Marc Bergevin. Montreal považuje za svůj domov, francouzština je pro jeho děti první jazyk. V pětatřiceti letech nyní kladenský odchovanec dostává příležitost zakončit kariéru tam, kde ho draftovali a kde vyjma krátké jarní anabáze v Torontu působil od svého vstupu do NHL.

Roční smlouva mu garantuje 2,25 miliónu dolarů základního platu, na bonusech si může vydělat další milión až milión a čtvrt. S ohledem na to, za jaké peníze často podepisují hráči v tomto věku, jde o velmi férový kontrakt. Připomeňme, jak dlouho čekal loni na smlouvu Jaromír Jágr, jenž se nakonec zavázal Calgary za milión, plus další možný milión na bonusech.

Plekancův přínos spočívá už nějakou dobu jinde, než v hromadě nastřílených branek. Je bezchybný v defenzivě, skvělý na buly, svoje si odehraje na oslabení. Dokonale se umí dostat pod kůži největším hvězdám soupeře, které nezřídka dostává na starost. Bonusy jsou v jeho případě reálně dosažitelné, Montreal je neposadil nijak vysoko.

Za třicet, čtyřicet a padesát odehraných zápasů dostane český veterán vždy 250 tisíc dolarů, dalších 250 tisíc mu přijde na účet (jistěže po zdanění) za 10 nastřílených branek nebo 25 nasbíraných bodů. Dalších čtvrt milión visí ve vzduchu za případný postup Montrealu do play off.

Dodejme, že loni nasbíral Tomáš Plekanec v dresech Montrealu a Toronta v 77 utkáních 26 bodů za 6 gólů a 20 nahrávek. V sedmi zápasech play off přispěl Torontu 4 body (2+2). Pokud půjde vše normálně, ve druhém duelu příští sezóny zakulatí počet odehraných utkání v nejslavnější lize na tisíc. Je skvělé, že toto jubileum oslaví právě v Montrealu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.