Další rána pro Coyotes: Schmaltz si nezahraje do konce sezóny

9. ledna 10:43

Šimon Rogner

Fanoušci Arizony toho za poslední roky už vytrpěli hodně, přesto jako by se k nim štěstěna opět obrátila zády. Včera totiž klub oznámil, že do konce ročníku bude kvůli zranění v dolní části těla chybět dvaadvacetiletý centr Nick Schmaltz. Podzimní akvizice ze Chicaga, za kterou Kojoti obětovali dva nadějné mladíky, se tak zařadila na dlouhý seznam arizonských hráčů, kteří jsou momentálně na marodce.

Christian Dvorak, Michael Grabner, Jason Demers a Antii Raanta. Coyotes se už před včerejškem museli obejít bez značného počtu platných hráčů, včetně Schmaltze. Ten totiž chyběl na soupisce od 30. prosince a vynechal tak poslední tři zápasy mužstva. Původně se však předpokládalo, že bude chybět maximálně okolo týdne. To se teď ale mění.

Zranění v dolní části těla ho totiž vyřadí do konce ročníku a pro tým je to další významná ztráta. Dvaadvacetiletý Američan zaznamenal po svém příchodu z Blackhawks v 17 utkáních 14 bodů (5+9) a celkově měl podruhé za sebou namířeno na metu 50 bodů. Zdálo se tak, že výměna za útočníky Dylana Stromea a Brendana Perliniho se generálnímu manažerovi Johnu Chaykovi prozatím vyplácí.

Rodák z Wisconsinu dostával od týmu docela dost prostoru. Průměrně odehrál za utkání přes 18 minut, příležitost dostával i na přesilovkách. Nejčastěji nastupoval vedle Alexe Galchenyuka a spolu měli poměrně dobré pokročilé statistiky.

Arizona to letos nemá se zraněními jednoduché. Kromě již zmíněných borců museli značnou část sezóny vynechat kvůli zdravotním problémům také obránci Jakob Chychrun a Alex Goligoski a letní akvizice Alex Galchenyuk. Na výsledcích týmu se to samozřejmě projevilo – Pouštní psi jsou momentálně na 12. místě s šestibodovou ztrátou na druhou divokou kartu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.