Další český obránce do NHL? O Ruttu stojí Edmonton i Calgary

19. května 2017, 17:00

Vojtěch Balon

Český reprezentant Jan Rutta by mohl napodobit Jakuba Nakládala, Michala Kempného či Jakuba Jeřábka a evropská kluziště vyměnit za ta v Severní Americe. O oporu Pirátů Chomutov prý stojí hned několik klubů v NHL, zprávu přinesla kanadská stanice TSN.

O ofenzivního zadáka mají podle všeho zájem Edmontonu Oilers a Calgary Flames, konkrétní nabídka smlouvy ale ještě na stole neleží. Šestadvacetiletý obránce má už po sezóně, s národním týmem totiž vypadl ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Rusku.

Jan Rutta má za sebou povedenou sezónu. V Chomutově, kde strávil už čtvrtý rok, nasbíral ve 46 extraligových kláních hned 32 kanadských bodů (8+24), což je na obránce velmi slušné číslo. Splní si Rutta sen a nakoukne do NHL? Napovědět by měly příští dny a týdny.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.