Dallas je krůček od finále, hrát ale bude bez Faksy. Odvrátí Vegas vyřazení?

14. září 20:06

Matěj Hodoval

Už v noci na úterý může být známo jméno prvního finalisty. Dallas může po dvaceti letech přímo zabojovat o nejcennější trofej, pakliže se mu podaří uzavřít aktuální sérii proti Golden Knights.

02:00 Vegas Golden Knights – Dallas Stars

Stav série: 1 – 3

První mečbol pro Dallas.

Motivace na straně Stars bude obrovská. Celek z Texasu má šanci se podívat do velkého finále o Stanleyův pohár poprvé od roku 2000, kdy tehdy svěřenci Kena Hitchcocka padli s hokejisty New Jersey.

Parta kolem kapitána Jamieho Benna má nyní velkou šanci do přímého souboje o absolutní prvenství postoupit. 

V uplynulém klání si totiž Dallas zajistil vedení 3:1. Tato série přináší zatím velmi vyrovnané výsledky, což potvrdilo i čtvrté vzájemné střetnutí, v němž Stars vyválčili výhru 2:1. Lví podíl na tom měl gólman Anton Chudobin, jenž opět zářil.

Kazašský maskovaný muž deptá hokejisty z města hazardu. Ve zmíněné těsné bitvě se zaskvěl hned 33 zákroky, přičemž za svá záda propustil jediný puk. Chudobin tak zapsal potřetí v sérii úspěšnost zásahů, která dosáhla alespoň na 95 %.

Peter DeBoer s jeho asistenty nutně potřebují, aby ožily ofenzivní hvězdy týmu. Tahouni zatím mlčí, ukázkovým příkladem je útočník Mark Stone, na kterého se Vegas spoléhalo. V aktuální sérii však osmadvacetiletý Kanaďan bodoval jen v jediném ze čtyř utkání.

Stars jsou v laufu, Rytířům by naopak mohla hrát mírně do karet situace na marodce.

Zatím na straně Vegas je nejistý pouze start Tomáše Noska, na straně Dallasu je absencí více. O nasazení forvarda Roopea Hintze se ještě rozhodně, na 100 % ovšem nebude k dispozici český forvard Radek Faksa.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.