Dahlénovo dobývání NHL se odkládá. Syn švédské legendy se vrací domů

12. srpna 2019, 12:30

Tomáš Zatloukal

Jeho táta Ulf je mistrem světa a dvakrát jel na olympiádu. V NHL odehrál skoro tisíc mačů, léta válel za Dallas, Washington či newyorské Rangers. I Jonathanu Dahlénovi se předvídala velká kariéra, patřil k nejslibnějším hokejistům na draftu 2016. Jenže ze 42. pozice se dosud neodrazil k jedinému startu v zámořské lize a teď se čekání na vysněný debut ještě prodlouží.

Když koncem února generální manažer Doug Wilson přivedl Jonathana do San Jose, na další severoamerickou adresu, kde kdysi hrával jeho táta Ulf, povídal: "Věřím, že má v NHL velkou budoucnost."

Ta však zatím nenastala.

Dahlén míří na roční hostování do Timrä. Skromnému klubu, jemuž loni pomohl brilantními výkony k postupu do nejvyšší švédské soutěže. Tehdy byl pokračovatel hokejového rodu vyhlášen nejlepším útočníkem i nejužitečnějším hráčem Allsvenskan, dostal také trofej pro největšího gentlemana.

Právě po sezoně 2017/2018 vyrazil za "velkou louži" a doufal: "Snad je načasování správné." Brzy však pochopil, že skok mezi domácí druhou ligou a AHL, o NHL ani nemluvě, je výraznější, než si uměl představit.

A tak se nyní vrací domů. Dveře za ním zůstávají otevřené. Žraloci ho do Švédska pouze zapůjčili. Jedná se ovšem o další nečekanou zákrutu na Dahlénově hokejové pouti. A že jich už pár bylo. 

Byť nemá na kontě jediný odehraný mač, v NHL jednadvacetiletý střízlík patří již třetímu klubu.

Ottawa ho vyměnila ještě dříve, než z Timrä coby tuze produktivní machr odešel za moře. V roce 2017 obětovala jednoho ze svých ofenzivních talentů za Alexe Burrowse. Hráče, jehož hokej býval otravnější než komáři za horké letní noci.

Vancouver poté čekal, co Dahlén předvede na farmě, letos v únoru pak nepříliš výrazného forvarda pustil Wilsonovi za jiného Švéda Linuse Karlssona. A dál už to znáte. Dahlén na farmě Sharks udělal za sedm zápasů čtyři body, povolání "nahoru" se nedočkal a teď ze San Jose na čas mizí.

Otázkou zůstává, kdy přeletí Atlantik zase opačným směrem.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.