Conn Smythe Trophy získal Hedman

29. září 5:37

Jan Šlapáček

Velká pozornost se po rozhodujícím finálovém zápase upíná i ke Conn Smythe Trophy, která se dává nejužitečnějšímu hráči celého play-off. Tentokrát si ji svými výkony vysloužil obránce Victor Hedman.

Volba to nebyla jednoduchá, jelikož v kádru Tampy se nacházelo hned několik hráčů, kteří by si tuhle trofej zasloužili. Brayden Point odehrál výtečné play-off, skvěle si vedli i jeho oba parťáci z lajny Nikita Kučerov či Ondřej Palát. Volba nakonec padla na Victora Hedmana, což se i očekávalo.

Urostlý obránce patří dlouhá léta k nejlepším zadákům v lize, což potvrdil i během právě skončeného play-off, ve kterém doslova kraloval.

Hedman si během vyřazovacích bojů připsal na konto 22 kanadských bodů za 10 gólů a 12 asistencí a kraloval zadním řadám Lightning a byl pro tým neuvěřitelnou oporou a stěžejním bodem v cestě za Stanley Cupem.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.